Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
Shkrepjet e ndaluara, 10 vendet që nuk mund të fotografohen
  • 2018-11-27

Shkrepjet e ndaluara, 10 vendet që nuk mund të fotografohen

Nga Kulla Eifel (natën dhe e ndriçuar) te zyrat e postës amerikane Kisha e Sistines në Romë, kalaja e mbretit Ludwig në Bavari dhe Taj Mahal në Indi janë vetëm disa nga vendet e papritura ku kamera është jashtë kufijve dhe vetja është e paimagjinueshme. Gjithashtu për shkak se, siç n

POKER POLITIK NË IZRAEL
  • 2018-11-17

POKER POLITIK NË IZRAEL

Izraeli ishte duke u përpjekur pas trazirave të përgjakshme në Gaza që të qetësonte situatën. Por zhvillimet po shkojnë drejt një krize të fortë qeveritare, pika kulmore e saj ishte dorëheqja e ministrit të Mbrojtjes, Avigdor Lierbaman të mërkurën. Teknikisht kryeministri Netanjahu

AKEP: Portalet nuk do mbyllen. OSBE kundër nismës së Ramës
  • 2018-10-18

AKEP: Portalet nuk do mbyllen. OSBE kundër nismës së Ramës

AKEP njoftoi se portalet të cilave iu kërkua të regjistrohen në QKR kanë reaguar pozitivisht. Pas përfundimit të afatit dhënë me ultimatum, asnjë portal nuk do mbyllet, ndërkohë që gazetarët e rrjetit BIRN në Shqipëri e quajnë të paligjshme kërkesën e AKEP. Pas skadimit ultimatum

Dieta alkaline, një mënyrë për të vënë në ekuilibër organizmin
  • 2018-10-13

Dieta alkaline, një mënyrë për të vënë në ekuilibër organizmin

Nuk shërben për të humbur peshën, por për të korrigjuar nivelet e aciditetit të trupit tonë, për të ruajtur harmoninë e tij Nëse keni pak kohë që keni në tavolinë me pasta dhe pije, mund të jetë e dobishme të ndjekim një regjim alkalin për t’u kthyer në rrugën e duhur dh

Banorët e dy Koreve takojnë familjarët e ndarë nga lufta
  • 2018-08-20

Banorët e dy Koreve takojnë familjarët e ndarë nga lufta

Një grup i jugkoreanëve në moshë ka arritur në Korenë Veriore për të takuar familjarët që nuk i kanë parë nga koha e Luftës Koreane më 1950-1953. Kjo luftë ka ndarë Gadishullin Korean andaj njerëzit që kanë jetuar në pjesën veriore e kanë pasur të pamundur lëvizjen. Të dy Ko

Taksat e shtëpive, tek fatura e OSHEE. Përgatitet skema
  • 2018-08-04

Taksat e shtëpive, tek fatura e OSHEE. Përgatitet skema

Taksa e re e pronës nuk do të mblidhet më nga ujësjellësi, por qytetarët do ta paguajnë në faturën e energjisë. Ministria e financave ka përgatitur projektvendimin, i cili cakton operatorin e shpërndarjes së energjisë si agjent për mbledhjen e taksës së ndërtesave nga qytetarët. S

Ligji i ul taksat kumarit, me koncesion do paguajnë 40% më pak tatime
  • 2018-08-02

Ligji i ul taksat kumarit, me koncesion do paguajnë 40% më pak tatime

Foto ilustruese Skandali i lojërave të fatit merr përmasa të tjera. Top Channel publikon dokumentet zyrtare që tregojnë se taksat mbi kompanitë basteve sportive do të ulet me 40 për qind shumë shpejt, jo me një ligj të ri, por falë një ligji të votuar në shkurt të vitit 2015, i cil

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama