Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
Udhëtim me makinë me qen dhe mace, ja çfarë duhet të dini
  • 2018-07-24

Udhëtim me makinë me qen dhe mace, ja çfarë duhet të dini

Një nga problemet klasike në kohën e pushimeve për ata që nuk duan të ndahen nga miqtë me katër këmbë, është menaxhimi i udhëtimeve me qen dhe mace. Rregulli i parë është ai i kohëzgjatjes së udhëtimit, i cili, për mirëqenien e kafshës, nuk duhet të kalojë 5-6 orë. Nga pik

No Pic available
  • 2018-06-25

Franca: Italia përgjegjëse për anijen Lifeline, Salvini: Jeni të këqinj dhe injorantë!

“Ne jemi refuzuar nga Gjermania, Holanda, Italia dhe do t’i kërkojmë Francës që të na mirëpresë”. Kështu ka deklaruar Axel Steier, përfaqësuesi i anijes OJQ Lifeline, e cila ka në bord mbi 300 emigrantë libianë, për radion franceze RTL. Nëse nuk kemi përgjigje ̵

Danimarka sheh kualifikimin, Australia shpreson akoma (Video)
  • 2018-06-21

Danimarka sheh kualifikimin, Australia shpreson akoma (Video)

Ndeshja e dytë e Grupit C mes Danimarkës dhe Australisë ka përfunduar në barazim 1-1. Të dyja skuadrat, të cilat njihen për forcën e madhe fizike dhe superioritetin në luftën në ajër, janë kënaqur me nga 1 pikë. Megjithëse danezët janë më mirë teknikisht, dhe kanë lojtarë me e

Takimi historik mes dy Koreve, çmilitarizim dhe Traktat Paqeje
  • 2018-04-27

Takimi historik mes dy Koreve, çmilitarizim dhe Traktat Paqeje

Vetëm disa muaj më parë, në gadishull e përtej tij frynte erë lufte, por sot, Moon dhe Kim kanë folur për paqen. E rezultati i parë erdhi: Koreja e Veriut e ajo e Jugut do të firmosin këtë vit Traktatin e Paqes, që i jep fund zyrtarisht konfliktit të armatosur mes dy vendeve. Dokumenti

Negociatat, Rama: Shqipëria jo kokë turku! Aktorë të 3-të rrezik për Ballkanin
  • 2018-04-25

Negociatat, Rama: Shqipëria jo kokë turku! Aktorë të 3-të rrezik për Ballkanin

Me një rekomandim pozitiv të siguruar, qershori është muaji i sfidës më të madhe për qeverinë shqiptare, të cilës do ti duhet të bindë shtet anëtare dhe më tepër ato skeptike se e meriton çeljen e negociatave të anëtarësimit. Finalizimi me sukses i këtij procesi ka bërë që qe

No Pic available
  • 2018-04-12

ZUCKERBERG KËRKOI FALJE, POR KJO NUK KA VLERË

Kreu i Facebookut, Mark Zuckerberg pranoi publikisht se ka bërë gabime. Kjo është gjë e mirë, por nuk ka vlerë. Facebook, Google dhe të tjerët duhet të trajtohen si koncerne moderne, mendon Michael Knigge. Në kuadër të marrjes në pyetje të kreut të Facebookut, Mark Zuckerberg nga ko

No Pic available
  • 2018-04-07

Vllaznia 4 gola për mbijetesën, Teuta ngec me barazim në Gjirokastër

Vllaznia mori një fitore të thellë 4-0 ndaj Lushnjës, duke hedhur një tjetër hap të rëndësishëm drejt qëndrimit në Superiore, ndërsa Xhevahir Sukaj dhuroi një nga perlat që do të mbahen mend gjatë në Shkodër dhe Shqipëri. Në Loro Boriçi, ndeshja filloi menjëherë vrullshëm p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama