Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
Spalletti: Derbi jo vendimtar; Gattuso: Championsi i vështirë
  • 2018-04-03

Spalletti: Derbi jo vendimtar; Gattuso: Championsi i vështirë

Luciano Spalletti ka dalë sot para gazetarëve për të folur në lidhje me derbin e të mërkurës me Milanin. Trajneri i Interit vlerësoi rëndësinë e takimit dhe tha se do të synojë fitoren, ndonëse edhe në të kundërt, nuk do të ndodhë asnjë dramë. A është një derbi deçiziv për

Taksat, ekspertët  qeverisë: Mos penalizoni biznesin
  • 2018-04-03

Taksat, ekspertët qeverisë: Mos penalizoni biznesin

Ekspertët parlajmërojnë se vendosja e TVSH-së mbi biznesin e vogël mund të ketë pasoja negative për ekonominë. Arben Malaj thotë se detyrimi i bizneseve të mbijetesës për të deklaruar TVSH-në mund të ketë kosto të mëdha për ta. Misioni i biznesit të vogël është punësimi, vet

No Pic available
  • 2018-04-01

Veset e këqija të Xhorxh Uashingtonit

Në pronën e George Washington në Virxhinia, sot muze, gjendet një galeri me portretet e udhëheqësve revolucionarë që në fund u bënë keqbërës. Jul Cezari, Oliver Kromuell dhe Napoleon Bonaparti, janë tre heronj që rrëzuan tiranitë vetëm për të rrëmbyer pushtet absolut për vete

Dëshira e Taulant Xhakës: Ëndërroj të luaj sërish përkrah Granitit 
  • 2018-03-06

Dëshira e Taulant Xhakës: Ëndërroj të luaj sërish përkrah Granitit 

Të rritur së bashku në ekipet e moshave të Concordia-s dhe më pas në Akademinë e Baselit, skuadër me të cilën kanë luajtur përkrah njëri-tjetrit edhe si profesionistë nga viti 2010 deri më 2012. Më pas, rrugët e Taulant dhe Granit Xhakës u ndanë. Madje, disa herë dy vëllezërit

Volejboll, Partizani kampion i Kupës së Shqipërisë
  • 2018-03-05

Volejboll, Partizani kampion i Kupës së Shqipërisë

Pak orë pasi skuadra e Partizanit fitoi Kupën e Shqipërisë në volejboll për femra edhe ajo e meshkujve përsërit të njëjtin rezultat, duke rrëmbyer trofeun e radhës. Skuadra e kuqe e drejtuar nga trajneri Ylli Tomorri mposhti 3-0 Studentin në finale, ndeshje e luajtur në sallën sportiv

SHBA të gatshme për tu mbrojtur përballë kërcënimeve ruse
  • 2018-03-03

SHBA të gatshme për tu mbrojtur përballë kërcënimeve ruse

Hartuesit amerikanë të politikave ushtarake nuk po u japin rëndësi pretendimeve të Moskës se ushtria ruse disponon një sërë armësh të reja strategjike bërthamore që mund të godasin çdo objektiv kudo në botë. Në një fjalim që i paraprin zgjedhjeve presidenciale ruse, Presidenti Vl

Pedagogët pa paga, rektori Koni: Faji i Ministrisë dhe administratorëve
  • 2018-02-11

Pedagogët pa paga, rektori Koni: Faji i Ministrisë dhe administratorëve

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni, shpjegon për Top Channel se i kujt është faji që pedagogët ende nuk janë paguar. Koni shpjegon se paratë janë dhe se administratorët nuk e bënë punën e tyre. Ndërkohë që sipas rektorit përgjegjësi mban edhe Ministria e Arsimit për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama