Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
Lotaria Amerikane/ Ambasada zbulon kriteret specifike, profesionet që ju skualifikojnë
  • 2017-10-09

Lotaria Amerikane/ Ambasada zbulon kriteret specifike, profesionet që ju skualifikojnë

Nëse doni të fitoni lotarinë amerikane, është me rëndësi që të njiheni në mënyrë të detajuar me mënyrën e aplikimit, kushtet që duhen plotësuar dhe kriteret që ju kualifikojnë. Të gjithë ata që do të aplikojnë më shumë, jo vetëm nuk shtojnë shanset, por humbasin edhe të

De Biasi apel Italisë: Në Shqipëri, sdo e keni të lehtë
  • 2017-10-08

De Biasi apel Italisë: Në Shqipëri, sdo e keni të lehtë

Shqipëri-Itali është padyshim një ndeshje e veçantë për Gianni De Biasi-n, trajnerin italian me pasaportë shqiptare e madje edhe me një nofkë popullore mes shqiptarëve gjatë kohës së drejtimit të Kombëtares Kuqezi, Gani Abazi. Një rast që nuk mund ti shpëtonte mediave italiane pë

No Pic available
  • 2017-10-07

Berlusconi: Nuk e kuptova merkaton e Milanit, Montella nuk më pëlqen dhe Bonucci nuk duhej kapiten

Trishtim dhe keqardhje në fjalët e Silvio Berlusconi-t gjatë një bisede private për Il Corriere della Sera me argumentin Milan, dashurinë e tij të vjetër tashmë të harruar. Është një pjesë e zemrës dhe jetës time. Do të doja të paktën që skuadra të shkonte mirë. Ky është hidh

Zjarri në Bibliotekën Kombëtare, kërkohet një Ndërtesë e re
  • 2017-09-21

Zjarri në Bibliotekën Kombëtare, kërkohet një Ndërtesë e re

Biblioteka Kombëtare ka konfirmuar se zjarri që përfshiu një pjesë të saj më 15 mars të këtij viti nuk ka dëmtuar arkivin historik të saj, por sërish fondi mbetet i rrezikuar nga kushtet aktuale ku ndodhet ndërtesa. Biblioteka Kombëtare e Shqipërisë konfirmon se, nuk janë prekur as

No Pic available
  • 2017-09-20

Ndotja e ajrit, 2120 vdekje në vit në Shqipëri, specialistët japin alarmin

Mbi 2100 persona humbin jetën çdo vit në vendin tonë si pasojë e ndotjes së ajrit. Specialistët e Shëndetit Publik janë alarmin për këtë situatë, ku përveç numrit të lartë të vdekjeve, shifra e personave të sëmurë nga problemet respiratore apo kardiake është disa herë më e l

No Pic available
  • 2017-09-15

Fakte të reja si ishte e organizuar jeta në antikitetin e vonë në Durrës

Ndërtesa bizantine e zbuluar vitin e shkuar në qytetin e Durrësit, e cilësuar si një ndërtesë luksoze për kohën hedh dritë mbi mënyrën sesi ishte menduar të zgjerohej qyteti në Antikitetin e Vonë. Specialistët deklarojnë se ndërtimi i saj me materiale të kushtueshme na bënë të

Sindroma aerotoksike, sa i dëmshëm është ajri në avion?
  • 2017-09-11

Sindroma aerotoksike, sa i dëmshëm është ajri në avion?

Pilotët dhe stjuardesat po përpiqen të zgjojnë vëmendjen për një temë të ndjeshme, ndotjen e ajrit në avionë: Sa helmues është ajri në kabina dhe sa të rrezikshme janë pasojat për shëndetin? Stjuardesa Kerstin Konrad e kujton mirë të ashtuquajturin “Fume Event”-in e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama