Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
No Pic available
  • 2017-09-06

Gjergj Kastriot Skënderbeu heroi ynë kombëtar i keqkuptuar dhe i keqpërdorur

Nga Miron Çako U bë shumë ditë që figura e heroit tonë kombëtar Gjergj Kastriotit (1405-1468) është keqkuptuar dhe keqpërdorur në portale dhe në media mbi mbulimin apo jo, me qëllim apo pa qëllim të shtatores së tij në sheshin me emrin e tij, për Kurban Bajramin, festën e besimta

No Pic available
  • 2017-08-13

Skandali i byzylykëve, reagon Juliana Hoxha: Flluskë sapuni

“Një flluskë sapuni e ardhur, për fat të keq, per shkak te mosnjohjes së legjislacionit” . Kështu e quan Sekretarja e përgjithshëm të Ministrisë së Drejtësisë atë që quhet skandali i byzylykëve elektronikë të mbikqyrjes. Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka bërë

Prindër dixhitalë? 5 rregulla për të rifituar komunikimin e humbur me fëmijët
  • 2017-08-10

Prindër dixhitalë? 5 rregulla për të rifituar komunikimin e humbur me fëmijët

Të gjithë ne i kemi parë këto lloj prindërish: ata që e kalojnë kohën me fëmijët e tyre duke folur në smartfon më shumë sesa me ta, ata që i përgjigjen një telefonate ose shkruajnë një sms në mesin e një bisede me fëmijët e tyre, ata që lexojnë lajme të rëndësishme ose lua

No Pic available
  • 2017-08-09

Firma dorëzon 300 byzylykët e zhdukur elektronike

Përfaqësuesit e firmës private dorëzojnë në Ministrinë e Drejtësisë, byzylykët e  mbikqyrjes elektronike të personave që kanë masë ndaluese për veprat penale. Sasia prej 300 byzylykësh që kap vlerën e 2 milionë eurove,  siç ka konstatuar ministria e Drejtësisë i ishte

No Pic available
  • 2017-08-09

Firma dorëzon byzylykët e zhdukur elektronike

Përfaqësuesit e firmës private dorëzojnë në Ministrinë e Drejtësisë, byzylykët e  mbikqyrjes elektronike të personave që kanë masë ndaluese për veprat penale. Sasia prej 300 byzylykësh që kap vlerën e 2 milionë eurove,  siç ka konstatuar ministria e Drejtësisë i ishte

No Pic available
  • 2017-08-02

Mesazhi i Enverit për amerikanët: Na ndihmoni!

Në këtë pjesë të dytë të rrëfimit të gazetarit dhe shkrimtarit amerikan Peter Lucas, mbështetur tërësisht në dokumentet sekrete amerikane të kohës,  tregohet situata në Shqipëri menjëherë pas çlirimit të vendit. Shqipëria e drobitur dhe shkatërruar nga lufta ishte në një ud

No Pic available
  • 2017-07-26

Rritja e çmimit të ujit, Olli: Pazar politik PS-LSI

Leonard Olli e ka konsideruar një pazar të PS dhe LSI vendimin për rritjen e çmimit të ujit të pijshëm. Në një dalje për mediat, Olli tha se ky pazar po zhvillohet në kurriz të opozitës. Olli: Edhe pse publikisht deklaron opozitë ballore, por provat konkrete tregojnë që vetëm opozit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama