Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
No Pic available
  • 2017-07-18

Serbia, pengesë e Kosovës drejt INTERPOL-it

Kosova i ka gjasat mjaft të mira që të pranohet në Organizatën Ndërkombëtare të Policisë – INTERPOL dhe arsyet për të shpresuar se ky proces do të përfundojë me sukses janë mjaft reale, vlerësojnë zyrtarët e Qeverisë së Kosovës. Komiteti Ekzekutiv i INTERPOL-it, ka vendosu

No Pic available
  • 2017-07-17

Sjell në jetë një vajzë, gruaja rrihet barbarisht me shkop hokeji

Një grua nga India është rrahur barbarisht me shkop hokej pasi ka sjellë në jetë një vajzë. Në një video shokuese, e cila ishte instaluar tek shkallët e një pallati, tregon gruan duke bërtitur ndërsa goditej nga kunati i saj dhe shoku i tij. Gruaja e identifikuar si Meena Kashyap kisht

Niklas Luhmannu: E kam të vështirë të kem dëshira
  • 2017-07-10

Niklas Luhmannu: E kam të vështirë të kem dëshira

Niklas Luhmannu një prej mendimtarëve më të shquar gjermanë të shekullit XX, tashmë mund të lexohet edhe në gjuhën shqipe nën shqipërimin e Anila Shukës. Short cuts një prej librave të konsideruar themeltarë në  krijmtarinë e Luhmannu, tashmë mund të lexohet lehtë falë pasioni

Katër bashki së shpejti me plane vendore, Gjermeni: Angazhim maksimal të të gjitha palëve
  • 2017-07-06

Katër bashki së shpejti me plane vendore, Gjermeni: Angazhim maksimal të të gjitha palëve

Katër bashki: Pukë, Mirditë, Gramsh dhe Belsh, me financim të buxhetit të shtetit,  nisin punën për hartimin e Planeve të Përgjithshme Vendore, duke çuar në 44 nga 61, numrin e njësive vendore që do të kenë planet e tyre vendore brenda vitit 2017.  Në takimin e organizuar nga Minis

No Pic available
  • 2017-07-05

Gjermania, një perandori me 5 kombëtare dhe një brez të artë

Futbolli është një lojë e thjeshtë: 22 burra ndjekin një top për 90 minuta dhe në fund fiton Gjermania. Me këtë frazë të famshme, Gary Lineker, sulmues anglez në vitet 80-90, ka përshkruar në mënyrën më perfekte futbollin gjerman. Një shprehje që është e vlefshme për të kalua

No Pic available
  • 2017-06-30

Nga Elton Metaj / Vota kundër që dogji Idrizin

Elton Metaj/ Procesi zgjedhor i 25 qershorit u mbyll me një rezultat të qartë, duke i dhënë fitoren Partisë Socialiste, por duke dërguar edhe disa mesazhe po kaq të qartë. Ajo që bie në sy, krahas abstenimit masiv, është numri i shtuar i votave që nuk u dhanë për asnjë parti. Këta

Parti mashkullore, balancimi gjinor premtim i pambajtur konsensualisht
  • 2017-06-19

Parti mashkullore, balancimi gjinor premtim i pambajtur konsensualisht

Parti përfaqësuese apo parti mashkullore? Sipas INSTAT Shqipëria gratë përbëjnë 49 % të popullsisë, krahasuar me 51 % burra. Po në politikë? Asnjë nga 18 partitë politike konkurruese në zgjedhje nuk drejtohet nga një grua. Janë burra dhe çfarë burrash! PS ka të njëjtin kryetar pr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama