Rezultate te kerkimit per termin: +Teknikisht

Meta: total 1000 / total_found 2270 / time 0.001 / keyword[0] teknikisht / docs[0] 2270 / hits[0] 2493 /
No Pic available
  • 2017-06-16

Kurti: Vetëvendosje është partia më e madhe, i takon formimi i Qeverisë

Nuk ka kuptim të formohet Qeveria duke u varur nga Lista Serbe dhe ne jemi të bindur që një Qeveri e varur nga Lista Serbe do ti kishte dy kryeqytete, edhe Prishtinën edhe Beogradin, thotë në një intervistë për Radion Evropa e Lirë, Albin Kurti. Sipas tij, koalicioni PDK, AAK dhe Nisma do

No Pic available
  • 2017-06-16

Presidenti i ri, kriza e mundshme dhe rrugëzgjidhjet

Kjo analizë, studim i plote, pritshmëritë dhe tri sugjerimet per zgjidhjen e kësaj krize janë përgatitur nga Instituti i Studimeve Politike Me afrimin e datës së zgjedhjeve parlamentare 2017 është krijuar një problematikë e re që lidhet me Presidentin e ri të Republikës. Presiden

No Pic available
  • 2017-06-13

Kërtusha: Të shkarkohet Sekretarja e Përgjithshme e Min. së Çështjes Sociale

Pas ministrave së Drejtësisë dhe të Arsimit, edhe ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha i ka kërkuar Departamentit të Administratës Publike nisjen e procedurave për largimin nga shërbimi civil të Luneda Sufalit, Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Mirëqen

No Pic available
  • 2017-06-13

Kosovën e presin zvarritje të tjera për liberalizimin e vizave

Vonesat eventuale rreth formimit të Qeverisë së re, pas zgjedhjeve parlamentare të 11 qershorit, vlerësohet se do ta ngadalësonin procesin e liberalizimit të vizave. Por, nuk përjashtohet as mundësia që procesi të ngecë edhe në Bashkimin Evropian, ku besohet se te disa vende anëtare t

No Pic available
  • 2017-06-13

Kërtusha: Të shkarkohet Sekretarja e Përgjithshme e MMS

Pas ministrave së Drejtësisë dhe të Arsimit, edhe ministrja e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë, Xhulieta Kërtusha i ka kërkuar Departamentit të Administratës Publike nisjen e procedurave për largimin nga shërbimi civil të Luneda Sufalit, Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Mirëqen

No Pic available
  • 2017-06-02

10 kuriozitete për Detin e Vdekur

Deti i Vdekur në fakt është liqen që ndodhet në Lindjen e Afërme por shpeshherë e quajmë det. Cilësohet si deti më i kripur në botë. Kripësia është aq e madhe sa që në të nuk ka jetë, përveç disa mikroorganizmave-baktere. Është det i mbyllur dhe bregun e tij e ndajnë Izraeli

25 vjet më pas, flet shoferi i Falcone-s që i mbijetoi atentatit mafioz
  • 2017-05-23

25 vjet më pas, flet shoferi i Falcone-s që i mbijetoi atentatit mafioz

Giuseppe Costanza, sot 70 vjeç, rrëfen të panjohurat e pasdites së 23 majit 1992, kur në Palermo ekzekutohet dhe masakrohet gjykatësi që i kishte shpallur luftë Mafies në Itali Në orën 17:56 minuta e 32 sekonda të së shtunës së 23 majit 1992, një gropë e madhe është hapur mbi auto

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama