Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës
  • 2019-03-23

Nga Luciferi te Mesia, emrat më të çuditshëm të 2018-ës

Zyra e regjistrit skocez është ajo që merret me numrin më të madh të emrave të pazakontë. Parashikimet për ato që do të jenë më popullorë këtë vit Corbyn, Corbyn-Bleu, Fantastico, Royalty, Murgesha, Piper (një nga personazhet e Avengers), Luciferi dhe Mesia. Këto janë disa nga emr

Pushtoi 4 shtete si President, habit George W. Bush: Kufijtë duhet të respektohen!
  • 2019-03-19

Pushtoi 4 shtete si President, habit George W. Bush: Kufijtë duhet të respektohen!

Duke peshuar debatin kontradiktor të emigracionit që ka kapluar Amerikën, ish-presidenti George W. Bush sugjeroi që amerikanët të gjejnë një terren të përbashkët për të thyer bllokimin politik. “Kjo fillon me njohjen e një përgjegjësie të thjeshtë në kufi – dhe, në nj

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën
  • 2019-03-14

Preidencialet, demokrati ORourke shpall kandidaturën

Ish ligjvënësi Beto O’Rourke, nga Teksasi, që fitoi popullaritet në shkallë kombëtare me betejën e tij të gjatë zgjedhore kundër senatorit amerikan, Ted Cruz vitin e kaluar, shpalli të enjten se do të kërkojë emërimin e demokratëve për kandidat në zgjedhjet presidenciale të

Kompania kineze Huawei padit qeverinë e SHBA-së
  • 2019-03-07

Kompania kineze Huawei padit qeverinë e SHBA-së

Gjiganti kinez i telekomunikimeve, Huawei, ngriti padi kundër Qeverisë së Shteteve të Bashkuara, për shkak të një ndalese që i kufizon agjencitë federale të përdorin prodhimet e tij. Huawei tha se SHBA-ja nuk ka arritur të sjellë prova për të mbështetur ndalesën dhe shtoi se kompani

Ish-oficerja e forcës ajrore amerikane akuzohet për spiunazh
  • 2019-02-15

Ish-oficerja e forcës ajrore amerikane akuzohet për spiunazh

Një ish-oficere e kundër-zbulimit e Forcave Ajrore amerikane është akuzuar si spiune e qeverisë iraniane dhe se ka ndihmuar Iranin të vërë nën shënjestër agjentë të tjerë të zbulimit amerikan. 39 vjeçarja Monica Elfriede Witt, u padit nga një juri e madhe federale në Uashington me

No Pic available
  • 2019-02-03

U futën në grevë urie, emigrantët e paligjshëm ushqehen me forcë

Agjencia e Emigracionit dhe Sigurisë së Kufirit konfirmoi se ka detyruar të ushqehen disa prej personave të mbajtur për emigracion të paligjshëm, pasi kishin filluar një grevë urie duke kërkuar lirimin e tyre. Sipas agjencisë, të paktën gjashtë persona janë ushqyer me forcë përmes t

No Pic available
  • 2019-01-22

Futen për të grabitur në banesë, vriten 3 persona dhe plagosen 2 të tjerë

Futen në banesë për të grabitur, pronari vret 3 persona dhe plagos dy të tjerë. Ngjarja ka ndodhur në lindje të Houston-it, Teksas rreth orës një të mëngjesit të orës lokale. Autori i krimit të pesëfishtë ka mbrojtur veten, tha për ABC Travis Miller nga Departamenti i policisë në

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama