Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.001 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS
  • 2018-12-25

UNË DO JEM NË PROTESTË, POR JO PËR TË KËRKUAR DORËHEQJEN E EDI RAMËS

Mentor Kikia Unë e mbështeta protestën e studentëve, por nuk iu bashkova asaj. Kërkesat e tyre mbetën vetëm në kuadër të universitetit dhe mendoj se është një mision që duhet ta çojnë përpara studentët dhe pedagogët. Unë do të jem në datën 28, në protestën që kanë thërri

Gjykatësi federal thotë se Obamacare është jokushtetuese
  • 2018-12-15

Gjykatësi federal thotë se Obamacare është jokushtetuese

Një gjyqtar federal në Teksas, vendosi të premten se Akti Amerikan i Kujdesit Shëndetësor në Shtetet e Bashkuara, i njohur si Obamacare, është jokushtetues. Gjyqtari Reed OConnor, pranoi se koalicioni i 20 shteteve vitin e kaluar për të ndryshuar Ligjin për sigurimin shëndetësor, zhvler

10 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)
  • 2018-12-05

10 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)

Sport – Doreza e bejsbollit e George W. Bush në kohën e Yale, viti 1948, kur ai ishte kapiten i ekipit universitar dhe nofka e tij ishte Poppy.  Në Shtëpinë e Bardhë, presidenti e mbante dorezën e vjetër të bazës së parë në një sirtar të tavolinës dhe e vishte atë kur donte t

11 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)
  • 2018-12-05

11 objektet e Bushit, nga dorezat e bejsbollit te çorapet e Clinton (Foto)

Sport – Doreza e bejsbollit e George W. Bush në kohën e Yale, viti 1948, kur ai ishte kapiten i ekipit universitar dhe nofka e tij ishte Poppy.  Në Shtëpinë e Bardhë, presidenti e mbante dorezën e vjetër të bazës së parë në një sirtar të tavolinës dhe e vishte atë kur donte t

Trump, homazhe para trupit të ish-presidentit Bush
  • 2018-12-04

Trump, homazhe para trupit të ish-presidentit Bush

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, dhe gruaja e tij, Melania, bënë homazhe para trupit të ish-presidentit amerikan, George HW Bush, i cili po qëndron në Kongresin amerikan. Trump bëri një vizitë të shkurtër në ndërtesë, ku publiku mund të vizitojë arkivolin deri të m

Nga fëmijët tek vilat e shitura, jeta private e Corinna-s dhe Schumit!
  • 2018-11-26

Nga fëmijët tek vilat e shitura, jeta private e Corinna-s dhe Schumit!

Spekulime kundër privatësisë. Janë këto dy elementë që rrethojnë familjen Schumacher në këto thuajse pesë vjet, ose më saktë që nga ai incident në pistën e skive të 29 dhjetorit 2013, që ka ndryshuar në mënyrë dramatike jetën e pilotit më të dashur dhe fitues të të gjitha k

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë
  • 2018-11-04

Zgjedhjet e mes mandatit në SHBA, çfarë janë dhe si funksionojnë

Të martën në 6 nëntor, SHBA-të do tu kthehen votimeve për zgjedhjet Midterm, emër me të cilin përkufizohen zgjedhjet e mes mandatit. Në lojë nuk është Shtëpia e Bardhë, por Kongresi që do të rinovohet në pjesën më të madhe. Amerikanët do të zgjedhin 435 deputetë dhe 35 senato

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama