Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.001 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
Johnny Depp me thonj blu në prezantimin e filmit të ri
  • 2011-10-28

Johnny Depp me thonj blu në prezantimin e filmit të ri

Teksas, 28 tetor NOA - Vazhdon të provojë akoma më shumë faktin që është i çuditshëm dhe gjenial në veprimet e tij. Bëhet fjalë për Johnny Depp, i cili pas prezantimit të fundit para fansave në gjendje të dehur, është shfaqur në Austin Film F

2013 Nju Xhersi do organizoje garen e mimit te Madh ne Formula 1
  • 2011-10-27

2013 Nju Xhersi do organizoje garen e mimit te Madh ne Formula 1

Që nga viti 2007, sporti më i shpejtë në botë nuk i ka kaluar kufijtë e SHBA-ve. Indianapolis ishte i fundit qytet që mbajti një Çmim të Madh në pistën e tij, por tashmë duket se vendi i madh dhe supermodern do të ketë dy g

Rriten tensionet midis kandidateve republikane per President Romney dhe Perry
  • 2011-10-27

Rriten tensionet midis kandidateve republikane per President Romney dhe Perry

Me 3 janar ne shtetin e Ajovas zhvillohen votimet paraprake brenda partive per zgjedhjet presidenciale. Kjo shenon edhe fillimin zyrtar te procesit per emerimin e nje kandidati republikan i cili do te perballet me Presidentin Barak Obama vitin tjeter. Beteja per sigurimin e emerimit nga partia ka ma

SHBA, rriten tensionet mes kandidatëve republikanë për president
  • 2011-10-27

SHBA, rriten tensionet mes kandidatëve republikanë për president

Më 3 janar në shtetin e Ajovas zhvillohen votimet paraprake brenda partive për zgjedhjet presidenciale. Kjo shënon edhe fillimin zyrtar të procesit për emërimin e një kandidati republikan, i cili do të përballet me Presidentin Barak Obama vitin tjet&

Gara në SHBA, rriten tensionet mes kandidatëve republikanë
  • 2011-10-27

Gara në SHBA, rriten tensionet mes kandidatëve republikanë

Më 3 janar në shtetin e Ajovas zhvillohen votimet paraprake brenda partive për zgjedhjet presidenciale. Kjo shënon edhe fillimin zyrtar të procesit për emërimin e një kandidati republikan, i cili do të përballet me Presidentin Barak Obama vitin tjet&

Rriten tensionet mes kandidateve republikane Romni dhe Perri
  • 2011-10-27

Rriten tensionet mes kandidateve republikane Romni dhe Perri

Me 3 janar ne shtetin e Ajovas zhvillohen votimet paraprake brenda partive per zgjedhjet presidenciale. Kjo shenon edhe fillimin zyrtar te procesit per emerimin e nje kandidati republikan i cili do te perballet me Presidentin Barak Obama vitin tjeter. Beteja per sigurimin e emerimit nga partia ka ma

aktivizohet bomba e fundit atomike e SHBA-se
  • 2011-10-26

aktivizohet bomba e fundit atomike e SHBA-se

Gjysme shekulli pasi ishte vene ne sherbim bomba e fundit atomike me shkaterruese e Shteteve te Bashkuara e periudhes se Luftes se Ftohte eshte caktivizuar. Mesohet se komponentet finale te bombes B-53 pritet te shkaterrohen sot ne nje hapesire afer Amarillos ne Teksas. Bomba atomike B-53 per te p

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama