Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
SHBA neutralizon bombën e fundit atomike
  • 2011-10-26

SHBA neutralizon bombën e fundit atomike

Shtetet e Bashkuara kanë neutralizuar dje bombën e fundit atomike, e cila konsiderohet më shkatërruesja nga periudha e Luftës së Ftohtë. Ajo u neutralizua rreth 50 vjet pas ndërtimit. Bomba e fundit B-53 u tha se u shkatërrua dje afër Amarilos, Teksas. B-53, për herë të parë ishte vën

SHBA: Çaktivizohet bomba më e fuqishme atomike
  • 2011-10-25

SHBA: Çaktivizohet bomba më e fuqishme atomike

Bomba e fundit atomike, më shkatërruese, e Shteteve të Bashkuara, e periudhës së Luftës së Ftohtë, është çaktivizuar, pothuajse gjysmë shekulli pasi ishte vënë në shërbim. Komponentet finale të bombës B-53,

No Pic available
  • 2011-10-20

SHBA, avioni bën ulje të detyrueshme, kërcënime në bord

Një avion bëri dje ulje të detyrueshme në SHBA, pasi një pasagjer bërtiti në mes të fluturimit Allahu Akbar… ju do të vdisni. Fluturimi 3683 i Southuest Airlines ndaloi, pasi piloti bëri një ulje emergjente në një aeroport të afërt. Itinerari i avionit ishte nga Los Anxhelos në

Muskuj artificialë më tuba të vegjël karboni
  • 2011-10-15

Muskuj artificialë më tuba të vegjël karboni

Teksas, 15 tetor NOA - Janë krijuar muskujt artificial "super", të cilët janë të përbërë nga fibra karboni mikroskopike që janë të vendosura në formë spiraleje një mbi tjetrën dhe formojnë një si lloj bishti. K&eum

Obama sfidon republikanët për të miratuar Aktin e Punës
  • 2011-10-05

Obama sfidon republikanët për të miratuar Aktin e Punës

Presidenti vizitoi shtetin juperëndimor të Teksasit të martën për të promovuar Aktin e Punës dhe grumbulluar para për fushatën e rizgjedhjes së tij në vitin 2012. Në një kolegj në afërsi të Dallasit në Teksas, zoti

No Pic available
  • 2011-10-04

Vret për pozitë

Kreu i arsimit në Komunën e Prishtinës, Remzi Salihu, u qëllua për vdekje në zyrën e tij, të hënën në mëngjes. Dyshohet se autori i kësaj vrasjeje është Gani Sahiti, një arsimtar biologjie. Motivi thuhet të jetë dështimi i tij për t’u bërë drejtor shkolle. Në Dabishec, at

No Pic available
  • 2011-10-04

Salihu, jetën ja kushtoi arsimit

(E plotësuar) Në mbledhjen komemorative për nder të drejtorit të arsimit në komunën e Prishtinës, Remzi Salihut, u tha se i ndjeri Salihu do të mbahet mend për virtytet e tij njerëzore, për angazhimin profesional, për palodhshmërinë dhe ndershmërinë në punë. Homazhe bën zëvend

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama