Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.001 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
Gara republikane per President kandidati Mitt Romney kryeson ndaj kundershtarit Rick Perry
  • 2011-10-03

Gara republikane per President kandidati Mitt Romney kryeson ndaj kundershtarit Rick Perry

Nje ankete e re e opinionit publik tregon qe gara per postin e kandidatit per president te Partise Republikane mbetet e hapur.  Dhe per te po konkurojne jo me pak se 10 kandidate.  Ndonese numri i kandidateve eshte i madh disa aktivisteve po kerkojne te nxisin te pakten edhe nje tjeter politik

Kisha në hall
  • 2011-10-03

Kisha në hall

Shtatori ishte muaji i ekzekutimeve në SHBA. Gjatë muajit të kaluar, Teksasi ekzekutoi dy të burgosur të dënuar me vdekje. Florida dhe Alabama dërguan nga një të burgosur në dhomën e vdekjes. Por si qëndron puna me drejtësinë e krishtere në SHBA, e cila ka fuqinë të ndalë ekzekutim

SHBA, gara për president, Romney kryeson ndaj Perryt
  • 2011-10-03

SHBA, gara për president, Romney kryeson ndaj Perryt

Një anketë e re e opinionit publik tregon që gara për postin e kandidatit për president të Partisë Republikane mbetet e hapur. Dhe për të po konkurojnë jo më pak se 10 kandidatë. Ndonëse numri i kandidatëve është i mad

Gara republikane per president Mit Romni kryeson ndaj Rik Perrit
  • 2011-10-03

Gara republikane per president Mit Romni kryeson ndaj Rik Perrit

Nje ankete e re e opinionit publik tregon qe gara per postin e kandidatit per president te Partise Republikane mbetet e hapur.  Dhe per te po konkurojne jo me pak se 10 kandidate.  Ndonese numri i kandidateve eshte i madh disa aktivisteve po kerkojne te nxisin te pakten edhe nje tjeter politik

Jemen vritet terroristi Al-Awlaki
  • 2011-09-30

Jemen vritet terroristi Al-Awlaki

Kleriku radikal islamik i lindur në Shtetet e Bashkuara, Anwar al-Awlaki, një nga liderët kryesore të Al Kaedes ne gadishullin arabik, është vrare në Jemen. Lajmin e dha Ministria jemenite e Mbrojt

Turqia nis kerkimet per nafte ne Qipro
  • 2011-09-24

Turqia nis kerkimet per nafte ne Qipro

Turqia ka dërguar një anije eksploruese për të kërkuar naftë dhe gaz në ujërat turke në veri të Qipros. Ankaraja ka paralajmëruar se do të vijojë kët&e

Nuk ka më kërkesa për darkën e fundit para ekzekutimit
  • 2011-09-24

Nuk ka më kërkesa për darkën e fundit para ekzekutimit

Lorenc Brojer, i veshur me jelek antiplumb, shkon ne gjykate Për ata që presin të vdesin, kjo është gjëja e fundit që mund të kërkojnë. Por të burgosurit në Teksas nuk do lejohen më që të përzgjedhin atë që duan të hanë darkën e fundit, pasi një i dënuar që priste të ekzekut

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama