Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.001 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
No Pic available
  • 2011-09-23

Sateliti sot godet Tokën. NASA: Nuk ka shanse të vrasë njerëz

NJU JORK-Një satelitë amerikan do të bjerë në Tokë dhe agjencia e hapësirës Nasa pret që copëzat e tij të përplasen në planetin tonë sot. Megjithëse orbita e satelitit do ta cojë atë në pjesën më t&eu

No Pic available
  • 2011-09-23

Sateliti sot godet Tokën. NASA: Nuk ka shanse të vrasë njerëz

NJU JORK-Një satelitë amerikan do të bjerë në Tokë dhe agjencia e hapësirës Nasa pret që copëzat e tij të përplasen në planetin tonë sot. Megjithëse orbita e satelitit do ta cojë atë në pjesën më të madhe të botës, shkencëtarët thonë se shanset që mbetjet e tij të godasin

Ekstradimi në SHBA, Gjykata shtyn  me një muaj arrestin e Altin Korës
  • 2011-09-23

Ekstradimi në SHBA, Gjykata shtyn me një muaj arrestin e Altin Korës

TIRANE – Gjykata e Tiranës vendosi dje të shtyjë edhe me një muaj masën e sigurisë “arrest me burg” për Altin Koren, i arrestuar në qershor të këtij viti për llogari të drejtësisë amerikanë. Kore, 35 vjeç, akuzohet për trafikimin e 25 kilogramëve kokainë në Shte

No Pic available
  • 2011-09-23

Sateliti sot godet Tokën. NASA: Mund të ketë dëme

NJU JORK-Një satelitë amerikan do të bjerë në Tokë dhe agjencia e hapësirës Nasa pret që copëzat e tij të përplasen në planetin tonë sot. Megjithëse orbita e satelitit do ta cojë atë në pjesën më të madhe të botës, shkencëtarët nuk e kane te prere me thike faktin nese mund t

Prag konfrontimi Turqia e Qipro perplasen per naften
  • 2011-09-19

Prag konfrontimi Turqia e Qipro perplasen per naften

Turqia dhe Qipro ndodhen në prag konfrontimi për shkak të operacionit të shpim-kërkimit për naftë dhe gaz në det. Republika e Qipros nisi kërkimin në pjesën lindore të detit Mesdhe, duke rrezikuar kështu përshkallëzim të

Kenedi tallej me kërcënimet për vrasje
  • 2011-09-15

Kenedi tallej me kërcënimet për vrasje

Në intervistat me një historian të Shtëpisë së Bardhë, ajo theksonte mes të tjerash se lideri i lëvizjes për të drejtat civile, Martin Luter King, “është një burrë i tmerrshëm”.Zhaklin Kenedi e cila ndërroi jetë në vitin 1994, tregonte se si Xhon Kenedi fliste keq për zv/Pres

CNN reportazh emigrantit shqiptar
  • 2011-09-15

CNN reportazh emigrantit shqiptar

Në mediat amerikane, për Edmond Demirajn dhe problemin e tij është folur edhe herë të tjera. Këtë radhë është gjiganti mediatik CNN që i kushton  një reportaz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama