Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
Jackline Kennedy:  Martin Luter King, një burrë i tmerrshëm
  • 2011-09-14

Jackline Kennedy: Martin Luter King, një burrë i tmerrshëm

Edhe pse kanë kaluar 17 vite pas vdekjes së saj, Xhaklin Kennedy, gruaja e ish presidentit të vrarë John Kenedi vazhdon të habisë më deklaratat e saj. Në një intervistë e regjistruar vetëm me zë, në vitin 1963 tregon idetë e saj

No Pic available
  • 2011-09-09

Zjarri ne Teksas vdesin 4 persona

Të paktën 4 persona kanë humbur jetën si pasojë flakëve të cilat prej disa ditësh kanë përfshirë Teksasin. Autoritetet vendase bëjnë të ditur se më shumë se 800 banesa janë shkatërruar dhe mijëra banor&

SHBA, 4 të vdekur nga zjarret në Teksas
  • 2011-09-08

SHBA, 4 të vdekur nga zjarret në Teksas

Rritet bilanci i personave të cilët kanë gjetur vdekjen si pasojë e zjarreve që kanë përfshirë Teksasin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.   Lajmi konfimrohet nga autoritetet vendase të cilat shtojnë se 4 persona kanë vdek

No Pic available
  • 2011-09-08

Teksas, shuhen zjarret

Pas tre ditëve, zjarrfikësit në Teksas kanë vënë në kontroll një pjesë të zjarreve që kanë përfshirë shtetin. Zjarret masive kanë përfshirë mijëra hektarë dhe kanë shkatërruar rreth 1000 banesa.

SHBA, zjarri shkrumbon 1 mijë shtëpi në Teksas
  • 2011-09-08

SHBA, zjarri shkrumbon 1 mijë shtëpi në Teksas

Më i madhi prej zjarreve, 26 kam i gjerë, është absolutisht jashtë kontrollit dhe deri më tani ka djegur 600 shtëpi. Autoritetet thonë se rreth 5 mijë persona janë detyruar të braktisin shtëpitë e tyre si pasojë e zjarreve dhe janë vendosur në vendstrehime emergjente.Mediet amerikane

Debati i republikaneve Perry-Romney replika per punesimin
  • 2011-09-08

Debati i republikaneve Perry-Romney replika per punesimin

Në Shtetet e Bashkuara, kandidatët për president në rradhët e Republikanëve kritikuan njeri-tjetrin dhe Presidentin Barak Obama gjatë debatit të tyre për vendet e punës, kujdesin shëndetësor, imigracionin dhe çështje të tje

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, republikanët në debat
  • 2011-09-08

Zgjedhjet presidenciale në SHBA, republikanët në debat

Guvernatori i Teksasit, Rik Perri, i ri në grupin e debatit, është “përleshur” me ish-guvernatorin e Masachususetsit, Mit Romni mbi shifrat e vendeve të reja të punës.Kongresistja Mishele Bahmann rishprehu bindjen e saj se politika e presidentit Barak Obama për shëndetësinë është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama