Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
Vatra zjarri në Teksas, banorët evakuohen
  • 2011-09-07

Vatra zjarri në Teksas, banorët evakuohen

Teksasi vijon të përballet me vatra të fuqishme zjarresh, të cilat kanë shkaktuar shumë dëme dhe probleme. Zyrtarët thanë se të paktën 1000 shtëpi janë djegur, ndërsa shumë të tjera rrezikohen nga vatrat e zjarreve q&eum

Teksas lufte me perbindeshin
  • 2011-09-06

Teksas lufte me perbindeshin

Zjarrfikësit në thatësirën e Teksasit po luftojnë për të vënë nën kontroll një zjarr të egër të zgjeruar në 26 kilometra dhe që ka shkatërruar pot

Teksas,
  • 2011-09-06

Teksas, "luftë" me vatrat e zjarrit

Zjarrfikësit në thatësirën e Teksasit po luftojnë për të vënë nën kontroll një zjarr të egër të zgjeruar në 26 kilometra dhe që ka shkatërruar pothuajse 500 shtëpi. Autoritetet deklaruan se zjarri u zgjerua me

Teksas gjendje e jashtezakonshme nga zjarret
  • 2011-09-06

Teksas gjendje e jashtezakonshme nga zjarret

Zjarrfikësit në Teksas po luftojnë me flakët  gjigande që kanë shkrumbuar deri tani një sipërfaqe 26-km të gjatë e  kanë shkatërruar  plotësisht pothuajse 500 shtëpi. Rreth 5,000 njerëz janë detyruar t&eum

No Pic available
  • 2011-09-06

SHBA dyshonte se Mediu po pastronte paratë me blerjen e INSIG-ut

Raportet e Ambasadës nga Tirana hedhin dritë mbi lidhjet e dyshimta të Fatmir Mediut me palën që interesohej për blerjen e INSIG, të cilin qeveria shqiptare ia shiti thuajse jashtë rregullave. Gazeta Tema ka qenë e para që ka denoncuar në atë kohë skandalin. Më poshtë raportet ku hidh

Teksas zjarret shkrumbojne mijera hektare
  • 2011-09-05

Teksas zjarret shkrumbojne mijera hektare

Zjarre masive te ushqyera nga ererat e fuqishme te stuhise tropikale Lee, kane shkrumbuar mijera hektare toke ne Teksas, duke shkaktuar deme te medha ne mbare zonen e duke detyruar me qindra vete te braktisin shtepite  e

SHBA zjarre masive ne Teksas dhe Oklahoma
  • 2011-09-01

SHBA zjarre masive ne Teksas dhe Oklahoma

Një mori zjarresh kanë shpërthyer në Teksas dhe Oklahoma në Shtetet e Bashkuara. Vatrat e zjarrit janë fare pranë qendrave të banuara e kanë cuar në shpërnguljen të detyruar të mijëra banorëve, ndërsa skuadrat e shpë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama