Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.001 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
No Pic available
  • 2011-08-15

SHBA, shfaqet kandidati më i fortë republikan

Rik Perri, kandidat i republikanëve për Shtëpine e Bardhë Një orë para se ta shpallte mitingun e mbajtur në Çarleston, Karolina e Jugut, guvernator i Teksasit, Rik Perri, ka konfirmuar kandidaturën e tij për garën brenda Partisë Republikane për të zgjedhur personin që do të “l

No Pic available
  • 2011-08-10

"NY TIMES": FBI tradhtoi familjen shqiptare

NJU JORK- Rreth një dekadë më parë, një prokuror federal në Teksas i kërkoi Edmond Demirajt të dëshmonte kundër një shqiptari të akuzuar për trafik qeniesh njerëzore. Demiraj e kishte këtë informacion: Ai kishte punuar

Masakrat që tronditën botën
  • 2011-08-09

Masakrat që tronditën botën

Masakra e 22 korrikut në ishullin Otoya në Norvegji, si dhe ajo e Oslos, e kryer nga norvegjezi, Anders Behrin Breivik 32 vjeç, i cili vrau me pushkë dhe eksploziv mbi 90 persona dhe me dhjetëra të tjerë i la të plagosur rëndë, sjell në vëmendje krimet më monstruoze të kohës moderne.

No Pic available
  • 2011-08-09

Sekretet shpërthyese të Xhekit: Kenedi u vra nga Lindon Xhonson

Xheki Onazis besonte se Lindon B Xhonson dhe një sërë pasanikësh nga Teksasi ishin të përfshirë në vrasjen e bashkëshortit të saj, Xhon F. Kenedi. Këtë e tregojnë disa regjistrime shpërthyese, të cilat janë publikuar nga vajza e ish-presidentit, Karolina Kenedi. Regjistrimet tregojn

SHBA, në pranga kreu i një sekti fetar
  • 2011-08-05

SHBA, në pranga kreu i një sekti fetar

Një gjykatë në Teksas shpalli fajtor për dhunë seksuale ndaj fëmijëve liderin e një sekti fetar të krishter fundamentalist. Warren Jeffs dyshohet se ka abuzuar me dy minorene, përkatësisht 15 dhe 12 vjeçare, duke shfrytëzuar praktik

No Pic available
  • 2011-08-05

SHBA ne pranga kreu i nje sekti fetar

Një gjykatë në Teksas shpalli fajtor për dhunë seksuale ndaj fëmijëve liderin e një sekti fetar të krishter fundamentalist. Warren Jeffs dyshohet se ka abuzuar me dy minorene, përkatësisht 15 dhe 12 vjecare, duke shfrytëzuar pr

Guvernatori i Teksasit mund te hyje ne garen presidenciale
  • 2011-08-01

Guvernatori i Teksasit mund te hyje ne garen presidenciale

Ne Shtetet e Bashkuara 10 republikane po kerkojne emerimin e parise se tyre si kandidat per president ne zgjedhjet e vitit te ardhshem nje grup pretendentesh per Shtepine e Bardhe qe mund te zgjerohet ne javet qe vine. Nje prej kandidateve te mundshem qe po terheq vemendjen kombetare eshte guvernato

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama