Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
No Pic available
  • 2011-07-29

Çfarë do të bëjë tani “krijuesi i mbretërve” Karl Rove?

29-07-2011 / Nga Stewart J. Lawrence (Guardian) I “shkreti” Karl Rove. Deri dje ai ishte” truri”që organizoi dhe realizoi ardhjen e Xhorxh W. Bush në Shtëpinë e Bardhë në vitin 2000, por për fat tё keq, një dekadë m&eum

Masaker ne Teksas vret pese persona dhe veten
  • 2011-07-24

Masaker ne Teksas vret pese persona dhe veten

6 persona humbën jetën në një pistë patinazhi  në Grand Prairie,  në Texas. Autori i masakrës ishte një klient i cili pas një debati me bashkëshorten nuk hezitoi të nxirrte një arme e të qëllonte jo vetëm mbi f

No Pic available
  • 2011-07-19

Lufton për të shpëtuar personin që e qëlloi me shotgun

Gjatë nëntë viteve, Mark Stroman kishte pritur për tu ekzekutuar në Teksas. Ai kishte parë 208 njerëz para tij të ekzekutoheshin. Këtë javë është radha e tij. Por personi që po lufton më shumë për ti shpëtuar jetën atij është pikërisht personi që ka qëlluar me shotgun në fyt

No Pic available
  • 2011-07-18

SHBA priten temperatura super te larta

Kete vere, ne disa pjese te Shteteve te Bashkuara, njerezit nuk do te kene nevoje fare te ndezin zjarre ne kampingje. "Thjesht dilni jashte,- thote Foxneës - dhe do t'i shihni misrat te piqen vete. Nje vale e furishme te nxehti pritet te perplaset ditet ne vazhdim mbi zonat p

No Pic available
  • 2011-07-13

Pushohet nga puna për flokët e thinjura

Një 52-vjeçare në Teksas është pushuar nga puna vetëm pse i ka pasur flokët e thinjura. Sandra Rawline, një menaxhere e suksesshme imobiliare, është pushuar nga puna sepse nuk ka pranuar kërkesën e eprorëve të saj që të lyejë flokët dhe të vishet në mënyrë më moderne, për tu

Jewel lind djalë
  • 2011-07-12

Jewel lind djalë

Nga Express më 12 korrik 2011 në ora 15:11 Këngëtarja Jewel është bërë nënë. Këngëtarja dhe burri i saj Ty Murray e kanë pritur djalin e tyre të parë në jetë të cilin mësohet se do ta quajnë Kase Townes Murrey. Ai ka lindur me 11 korrik në spitalin e lindjes në Teksas, rap

No Pic available
  • 2011-07-12

Bebja më e shëndoshë në botë, lindi me peshë 7.5 kg

TEKSAS- Peshon gati 7.5 kilograme dhe mban rekordin si i sapolinduri me i shendoshe ne bote. Ka lindur sigurisht fale nderhyrjes kirurgjikale dhe jo me lindje natyrale ne  Texas (Usa) dhe quhet JaMichael Brown. Pas lindjes femija u transportua urgjent ne repartin e terapise intensove per hskak te n

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama