Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Total: 1438
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.740Z

SHBA, ekzekutohet me helm për kafshët

Një burrë 46-vjeçar, i dënuar me vdekje për përdhunim dhe vrasje, është ekzekutuar në Teksas me një helm të fuqishëm për kafshët. Tashmë kanë shpërthyer polemikat mbi përdorimin për ekzekutim të pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.738Z

SHBA ekzekutohet me helm per kafshet

Një burrë 46-vjeçar, i dënuar me vdekje për përdhunim dhe vrasje, është ekzekutuar në Teksas me një helm të fuqishëm për kafshët. Tashmë kanë shpërthyer polemikat mbi përdorimin për ekzekuti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.047Z

Ekzekutimi i shtetasit meksikan,polemika mes SHBA dhe Meksikës

Të tjera rreth shkrimit VD Dënimi kapital rrezikon të krijojë një incident diplomatik mes SHBA-së dhe Meksikës i dhënë në Teksas për një shtetas meksikan. Edhe pas tentativave të ndërhyrjeve diplomatike dhe shumë protestave zyrtare n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:37.715Z

16 të vdekur dhe 12 të humbur nga goditja e uraganit

Të paktën 13 persona  kanë humbur jetën si pasojë e uraganit që goditi qytetin Ciudad Acuña në veri të Meksiskës, në kufi me Teksasin, teksa në këtë të fundit tre persona kanë humbur jetën dhe 12 të tjerë rezultojnë të humbur. Sic shihet nga pamjet,  dëmet materiale në Meksi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.724Z

Uragani Dolli shndërrohet në stuhi tropikale

Uragani Dolli u dobësua sot, duke u shndërruar në një stuhi tropikale, pas goditjes së Tokës, në shtetin e Teksasit, me erëra të fuqishme dhe shira të rrëmbyeshëm. Metereologët parashikojnë që stuhia do të zbutet edhe më tej në Teksas, ku do të shkaktojë shira me nivel rreth 50

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.488Z

Berisha, mesazh ngushellimi Obames

Kryeministri Sali Berisha, i dergoi dje presidentit te Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Barack Obama, nje telegram ngushellimi per tragjedine e ndodhur ne bazen e Fort Hood, Teksas, ku humben jeten 13 ushtarake dhe u plagosen 30 te tjere. "Me keqardhje te thelle mesuam per ngjarjen tragjike ne baz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.473Z

Masakra ne Fort Hood, Berisha mesazh Obames

Kryeministri Sali Berisha, i dergoi presidentit te Shteteve te Bashkuara te Amerikes, Barack Obama, nje telegram ngushellimi per tragjedine e ndodhur ne bazen e Fort Hood, Teksas, ku humben jeten 13 ushtarake dhe u plagosen 30 te tjere. "Me keqardhje te thelle mesuam per ngjarjen tra

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama