Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
Mjek vullnetarë nga SHBA-ja në Durrës
  • 2018-07-27

Mjek vullnetarë nga SHBA-ja në Durrës

Në një kohë kur të shumtë janë shqiptarët të cilët mendojnë largimin nga Shqipëria, doktor Mario ka kthyer sytë nga atdheu i tij. I specializuar në Kaliforni, Mario ofron shërbim mjekësor dhe ilaçe falas gjatë sezonit veror në vendlindje, që përkojnë me ditët e tij të pushimit

Teksas, vritet mbi biçikletë ish-mjeku i George H. Bush
  • 2018-07-21

Teksas, vritet mbi biçikletë ish-mjeku i George H. Bush

Tragjedi në Houston, Teksas, ku ish-mjeku i presidentit amerikan, George H. Bush është vrarë ndërsa ece mbi biçikletë me dy plumba pistolete të shkrepura nga një person i cili ndodhej mbi një biçikletë në drejtim të kundërt në rrugën që po lëvizte. Episodi ka ndodhur pikërisht m

Melania Trump viziton sërish një qendër për emigrantët (Foto)
  • 2018-06-29

Melania Trump viziton sërish një qendër për emigrantët (Foto)

Melania Trump është kthyer të vizitojë një qendër pritjeje për emigrantët. Pas McAllen, në Teksas, ku ishte e interesuar për rastet e fëmijëve të ndarë nga prindërit, në 28 qershor ka qenë radha e Tucsonit, në Arizonë. Ishte parashikuar edhe një takim mbi emigracionin me autorite

No Pic available
  • 2018-06-21

Melania Trump vizitë të papritur në qendrën e fëmijëve emigrantë (Foto)

Zonja e Parë e SHBA-së Melania Trump zhvilloi një vizitë të papritur në një qendër ku janë strehuar fëmijët e emigrantëve. E veshur me të bardha dhe një palë atlete, Zonja e Parë vizitoi dy prej qendrave në Teksas ku po mbahen fëmijët. Unë po pres të takoj fëmijët, tha ajo gj

SHBA, të shtëna me armë në një shkollë, 2 të plagosur
  • 2018-05-25

SHBA, të shtëna me armë në një shkollë, 2 të plagosur

Të shtëna me armë janë raportuar këtë të premte në një shkollë të mesme në Noblesville, Indiana të SHBA. Një i dyshuar si autor i kësaj ngjarje është ndaluar tashmë nga policia. Në Twitter, policia ka shkruar se dy persona janë transportuar në spital. Kjo ngjarje vjen vetëm nj

No Pic available
  • 2018-05-23

SHBA, një grua me ngjyrë mund të drejtojë shtetin e Georgias

Një ish-ligjvënëse në shtetin e Georgias SHBA, ka ndërmarrë një hap të madh drejt të shpallurit guvernatorja e parë afrikano-amerikane e një shteti amerikan. Stacey Abrams fitoi garën brenda vetë Partisë Demokratike të martën, duke u thënë votuesve se përpjekjet për të “kt

Masakra në Teksas rizgjon debatin për kontrollin e armëve në SHBA
  • 2018-05-20

Masakra në Teksas rizgjon debatin për kontrollin e armëve në SHBA

Masakra në Teksas shënon rastin e 22-të të vrasjeve me armë në mjedise shkollore në Shtetet e Bashkuara vetëm në këto katër muaj e gjysmë të vitit 2018. Organizata March for Our Lives Marshojmë për Jetët tona që u themelua pas masakrës në Parkland të Floridës ku humbën jetën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama