Rezultate te kerkimit per termin: +Teksas

Meta: total 1000 / total_found 1442 / time 0.000 / keyword[0] teksas / docs[0] 1442 / hits[0] 1862 /
No Pic available
  • 2017-11-06

Ky është autori i dyshuar i masakrës në Teksas, ka qenë pjesë e Forcave Ajrore

I dyshuari që hapi zjarr brenda një kishe në Teksas të SHBA është identifikuar si 26-vjeçari Devin Patrick Kelley. Ai ka qenë një ish anëtar i Forcave Ajror nga 2010 në 2014 dhe një mësues i studimit të Biblës.  Devin Patrick Kelley  hyri në Kishën e Parë Baptiste të Sut

Të shtëna me armë në një kishë, 26 të vdekur
  • 2017-11-06

Të shtëna me armë në një kishë, 26 të vdekur

Të paktën 27 persona raportohet se janë vrarë dhe disa të tjerë janë plagosur nga të shtënat me armë zjarri në një kishë në Teksas të SHBA, gjatë shërbimit të së dielës. Sulmi me armë zjarri ndodhi në Kishën e Parë Baptiste në Sutherland Springs në Wilson County. Raportohet

Ky është profili i vrasësit të masakrës së Teksasit
  • 2017-11-06

Ky është profili i vrasësit të masakrës së Teksasit

Sulmi i ndodhur në një kishë baptiste në Sutherland Springs në shtetin Teksas, cilësohet si më masivi dhe vdekjeprurësi në historinë e këtij shteti. Agjencitë e lajmeve dhe rrjetet televizive, përfshirë Associated Press, CBS dhe CNN, kanë raportuar se sulmuesi është identifikuar me

Masakër në një Kishë në Teksas, 26 viktima. Vritet atentatori
  • 2017-11-06

Masakër në një Kishë në Teksas, 26 viktima. Vritet atentatori

Të paktën 26 persona kanë humbur jetën pasi një person i armatosur hapi zjarr në një kishë në Teksas gjatë meshës së të dielës. Një person ka hyrë në kishën Baptiste në Sutherland Springs, në kontenë Ëillson duke qëlluar me armë duke shkaktuar 26 të vdekur. Më pasi ai ësh

Masakra në Teksas, autori u grind me vjehrrën para sulmit në kishë
  • 2017-11-06

Masakra në Teksas, autori u grind me vjehrrën para sulmit në kishë

Mes 26 viktimave të masakrës së Teksasit janë edhe rreth 12-14 fëmijë. Lajmi bëhet i ditur nga Usa Today, e cila citon burime të policisë. Sajti amerikan k zbuluar ndërkohë se vjehrri dhe vjehrra e vrasësit, Devin Kelley, e frekuentonin shumë kishën, por të dielën nuk ishin mes besim

No Pic available
  • 2017-11-05

Të shtëna me armë në një kishë, raportohet për 27 të vdekur

Një person i armatosur hapi zjarr në një kishë në Teksas gjatë shërbimeve të së dielës. Mediat raportojnë se nga të shtënat raportohet për 27 viktima dhe 30 të plagosur.  Sulmi ndodhi në Kishën e Parë Baptiste në Sutherland Springs në Wilson County. Raportohet se personi i a

No Pic available
  • 2017-11-05

Sulm me armë në Teksas, 27 të vdekur e 30 të plagosur

Të paktën 27 të vdekur dhe 30 të plagosur është bilanci i shkaktuar nga një person i armatosur në Teksas të SHBA-së. Ngjarja katastrofale ka ndodhur gjatë shërbimeve të së dielës në një kishë. Sulmi ndodhi në Kishën e Parë Baptiste në Sutherland Springs në Wilson County. Rapor

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama