Rezultate te kerkimit per termin: +Telekomunikacionit

Total: 4401
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:00.025Z

Promovohen produktet e agrobiznesit, mjekësisë dhe telekomunikacionit

Congress & Event Organization (CEO) sot bënë hapjen e panairit të agrobiznesit, ushqimit dhe pijeve "AGROKOS-2014", panairit të mjekësisë, farmaceutikës dhe stomatologjisë "MEDIKOS-2014" dhe atij të teknologjisë informative dhe telekomunikacionit "ITTF-2014". Panairi ndërkombëtar "A

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.191Z

AMC vlerësohet në Forumin e 3-të të Telekomunikacionit

Forumi i 3-të Shqiptar i Telekomunikacionit, me temë kryesore “Shqipëria dixhitale: Në rrugën drejt brezit të gjerë”, pa kompaninë AMC të merrte një çmim të posaçëm për një nga produktet e saj. Në këtë ngjarje të rëndësishme për sektorin e telekomunikacionit në vend, komp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.265Z

Qeveria, liberalizim tregut të telekomunikacionit

Qeveria synon liberalizimin e tregut të telekomunikacionit dhe forcimin e konkurrencës. Këtë e bëri dje të ditur ministri i Shtetit Genc Pollo gjatë forumit të parë të telefonisë shqiptare. Pollo vuri në dukje se shpërndarja e telefonisë celulare në Shqipëri është mbi 100%, shifër

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.674Z

SHBA gjobit 1,2 miliardë dollarë gjigantin kinez të telekomunikacionit ZTE

Gjiganti kinez i telekomunikacionit ZTE pranoi të derdhë vlerën prej 1,2 miliardë dollarësh për SHBA-në për eksportimin e mallrave drejt Iranit dhe Koresë së Veriut, në një shkelje flagrante të sanksioneve, njoftuan sot autoritetet amerikane. Në harkun kohor 2010-2016, grupi ka shitur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.263Z

Pollo: Liberalizim të tregut të telekomunikacionit

Liberalizimi i tregut të telekomunikacionit dhe forcimi i konkurencës mbetet synim i qeverisë. Kjo ka qenë deklarata e ministrit të Shtetit Genc Pollo gjatë forumit të parë të telefonisë shqiptare. Pollo ka theksuar se shpërndarja e telefonisë celulare në Shqipëri është mbi 100%, shi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.183Z

Kosove proteste e punonjesve te Postes dhe Telekomunikacionit

Qindra punonjes te Postes dhe Telekomunikacionit te Kosoves protestuan sot kunder planeve per privatizimin e kesaj ndermarrjeje publike. Nje grup protestuesish u perlesh me policine pak pasi Parlamenti miratoi buxhetin e vitit 2011 ne te cilin perfshihet edhe plani per privatizimin e 75 per qind te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.561Z

Mbrojtja e jetës në det, seminar për sistemin global të telekomunikacionit

Nga Hellenic AID Tiranë, 16 Mars NOA - Një seminar për sistemin global të telekomunikacionit, që ka si qëllim mbrojtjen e jetës njerëzore në det, është zhvilluar këto ditë në Tiranë, iniciuar nga Hellenic AID. Seminari u zhvillua për dy ditë me radhë në hotelin Tirana I

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama