Rezultate te kerkimit per termin: +Tem

Total: 5412
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.310Z

Bogdanovic: Statusi temë e bisedimeve Prishtinë-Beograd

BEOGRAD-Ministri i Serbisë për Kosovën, Goran Bogdanovic, ka deklaruar se Beogradi do të bisedojë me të gjithë përfaqësuesit legjitim të Kosovës, duke përfshirë edhe Hashim Thaçin, por Serbia njëkohësisht dëshiron

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.086Z

Premierë: Butrinti vjen me “Merre zemrën tem” (Video)

Këngëtari i ri Butrint Imeri ka publikuar këngën e re të titulluar “Merre zemrën tem”. Tekstin e kësaj kënge e ka shkruar Vig Poppa dhe po i njejti e ka bërë edhe muzikën, ndërsa për videoklipin është kujdesur pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.166Z

Donika Kadaj: Kryeministër mos i ik temës, ke afat 24 orë

Shefja e Grupit Parlamentar të AAK-së, Donika Kadaj Bujupi ia ka përmendur edhe një herë ultimatumin kryeministri Isa Mustarfa që brenda 24 orëve ta shkarkojë ministrin Aleksandar Jabllanoviq dhe ta sjellë në Kuvend ligjin për Trepçë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.064Z

Dua Lipa për koncertin në Kosovë: Mezi pres me ardh nvendin tem

Pak ditë para koncertit që do të zhvillojë në Prishtinë, Dua Lipa nëpërmjet një statusi në Facebook, ka falenderuar organizatorët e koncerit, pasi paratë e fituara nga shitja e biletave  do ti dorëzohen një fondacioni për bamirësi që është krijuar nga veta këngëtarja. Ajo gjit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:50.484Z

Variacione kosovare me temën e izolacionizmit

Izolacionizmi është një sëmundje gjenetike dhe diplomatike e shtetformësisë shqiptare. Thelbi i saj qëndron në atë që shtetformësia shqiptare nuk ka ditur të ketë miq, dhe nuk ka ditur të mbajë miq në gjirin e bashkë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:57.757Z

Bisedimet me SerbinëTelekomunikacioni temë e veshtirë

PRISHTINE-Tema më e vështirë në dialogun e deritashëm mes Kosovës dhe Serbisë është telekomunikacioni. Palët nuk kanë mundur të afrojnë qëndrimet për një zgjidhje të pranueshme. Zëvendëskryeministrja Edita

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:16.359Z

Stankoviq: Lugina s’do të jetë temë e dialogut

Shefi i Trupit Koordinues për komunat e Preshevës, Bujanocit dhe Medvegjës, Zoran Stankoviq ka deklaruar se drejtat e shqiptarëve në Luginën e Preshevës nuk do të jetë temë e dialogut mes Beogradit dhe Prishtinës. “Të drejtat e askuj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama