Rezultate te kerkimit per termin: +Tenesi

Total: 187
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.280Z

“Menaxherja e qelte” sot ne TK

Kjo fundjave do te sjelle ne Teatrin Kombetar per here te pare nje veper te Tenesi Williams. “Menaxheria e Qelqte”, sjell nje drame familjare te nje familje amerikane. Ne kaste interpretojne Yllka Mujo, Monika Lubonja, Arben Derhemi e Neritan Liçaj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.304Z

SHBA 5 mije te evakuuar pas daljes nga shinat te trenit me kimikate

0 brbr SSSAbrASS brbrMbi 5 mije banore te Knoxvillit ne Tenesi jane evakuuar pas daljes nga shinat te nje treni qe transportonte sasi te konsiderueshme kimikatesh Flaket perfshine disa nga 45 vagonet qe transportonin materiale lehtesisht te djegshme dhe gaz helmuesbrbr brbrTv Klanbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.046Z

Nje ditë para se të vriste 4 marinsat dërgoi sms: Shpall luftë

Një ditë para se të vriste katër ushtarë të marinës amerikane në tenesi, Mohamed Jusuf Abdulaziz u ka dërguar një mesazh një mikut të tij, të titulluar: Shpall luftë. Mesazhi është një pjesë e shkëputur nga librat fetarë, i cili thotë : “Kushdo që bëhet armik i mikut tim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.910Z

Rekordet e gjenealogjisë mormone

Shtetet e Bashkuara renditen mes vendeve relativisht të reja, por ama ka patur kohë të mjaftueshme të grumbullojë miliona dokumente zyrtare. Që nga çertifikat e lindjes, martesës, tapitë e tokës edhe dokumentet gjyqësore, shumë prej këtyre dokumenteve të pazëvëndësueshme rrezikojn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.076Z

Trajtimi i fytyrës me ultratinguj

Për shumë vite, teknologjia me ultra-tinguj është përdorur nga gratë shtatzëna për të parë foshnjet e palindura. Tani, kjo teknologji është duke u përdorur nga gra e burra paksa të moshuar për t'i dhënë lëkurës së fytyrës një pamje më të re. Larraine Gerelik është 61 vjeç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.070Z

Të shtëna në një restorant në SHBA, 3 të vdekur e 4 të plagosur

Një person i armatosur ka hapur zjarr  në një restorant të periferisë së Nashville, në Tenesi të SHBA-ve. Bilanci është tre të vrarë dhe të paktën katër të plagosur. Lajmi bëhet i ditur nga policia, e cila ka saktësuar që një klient është përballur me agresorin dhe i ka hequr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:42.645Z

Taylor Swift shkëlqen

Tylor Swift u rikthye të tregonte “cilësitë” e saj të padiskutueshme, në një concert dedikuar muzikës country. 23-vjeçarja, nga Nashvill, në Tenesi, tregoi jo vetëm zërin e saj të shkëlqyer, por edhe linjat e shkëlqyera trupore. Në këtë shfaqje të Swift, në “Coun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama