Rezultate te kerkimit per termin: +Tenesi

Total: 187
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.420Z

SHBA mbi 240 te vdekur nga tornadot

Është 247 të vdekur bilanci ende provizor i serisë së tornadove që kanë goditur shtetet në jug të Shteteve të Bashkuara. Lajmin e bëjnë të ditur autoritetet amerikane, sipas të cilave në Alabama numërohen 1

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:12.608Z

SHBA avioni rrezohet mbi shtepi vdesin 3 persona

Një avion është përplasur në një banesë afër Palm Coast në Florida, ndërsa kanë gjetur vdekjen të tre personat që ndodheshin në bord. Pronari i shtëpisë u dërgua në spital dhe raportohet se ndodhet jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.633Z

Obama-McCain, gati per sfiden e dyte

Kandidatet per ne Shtepine e Bardhe do te perballen ne debatin e dyte televiziv, ndersa fushata ka arritur tonet me te ashpra. Sondazhi i Reuters/ZOGBI dhe CBS tregon ne avantazh kandidatin demokrat Barack Obama me 4 pike ndaj kundershtarit republikan. Nje tjeter sondazh, ai i CNN tregon gjithasht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.935Z

Kidman dhe Urban blejnë shtëpi në New York

New York, 13 gusht - Aktorja e Holliwoodit, Nicole Kidman, dhe burri i saj, ylli i muzikës kaltri, Keith Urban, i kanë zgjeruar pronat e tyre të patundshmërive, pasi dyshja ka blerë një apartament të ri në New York në vlerën e 10 milionë dollarëve.Siç njofton MIA, yjet, të cilët lëvi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:15.100Z

Shuhet saksofonisti i Rolling Stone Bobby Keys

Transmetuar me 03122014 - 1624 Ka nderruar jete saksofonisti i grupit Rolling Stone Bobby Keys Ai ka vdekur te marten ne shtepine e tij ne Franklin ne Tenesi SHBA ne moshen 70-vjecare pas nje semundjeje te rendebr br Rolling Stones jane shkaterruar nga vde

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:37.167Z

Studenti shkon me pornostaren në darkën e prindërve në universitet

Një student ka nisur të etiketohet si 'legjenda' mes shokëve të tij pasi shkoi me një pornostare në darkën formale të prindërve në universitet. Patrick Goswitz është student i Universitetit Tenesi në SHBA. Pasi i bëri një ftesë aktores Cherry Morgan në FB, ajo pranoi me dëshirë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.013Z

FBI në krye të hetimeve për vrasjet në Tenesi

Byroja Federale e Hetimeve, FBI është angazhuar në hetimet për të zbuluar motivin e personit që hapi zjarr ndaj dy objekteve ushtarake amerikane në Çatanuga të Tenesisë dje, duke vrarë katër marinsa. Një zëdhënës i FBI-së tha se për momentin nuk kanë zbuluar asgjë që e lidh per

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama