Rezultate te kerkimit per termin: +Tenesi

Meta: total 190 / total_found 190 / time 0.000 / keyword[0] tenesi / docs[0] 190 / hits[0] 228 /
No Pic available
  • 2016-02-26

Studenti shkon me pornostaren në darkën e prindërve në universitet

Një student ka nisur të etiketohet si 'legjenda' mes shokëve të tij pasi shkoi me një pornostare në darkën formale të prindërve në universitet. Patrick Goswitz është student i Universitetit Tenesi në SHBA. Pasi i bëri një ftesë aktores Cherry Morgan në FB, ajo pranoi me dëshirë.

No Pic available
  • 2016-02-16

Rikthehen stuhitë e dëborës në SHBA, bllokohen rrugë e aeroporte

Dimri rikthehet sërish në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në bregdun lindor, duke detyruar autoritetet zyrtare te anulojnë mbi 1400 fluturime e duke kërcënuar të paralizojë sërish vendin përgjatë kësaj fundjave, duke nisur madje nga e enjtja. Në Karolinën e Jugut rrugët janë mbulu

Rikthehen stuhitë e dëborës në SHBA, bllokohen rrugë e aeroporte
  • 2016-02-16

Rikthehen stuhitë e dëborës në SHBA, bllokohen rrugë e aeroporte

Dimri rikthehet sërish në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në bregun lindor, duke detyruar autoritetet zyrtare te anulojnë mbi 1400 fluturime e duke kërcënuar të paralizojë sërish vendin përgjatë kësaj fundjave, duke nisur madje n

Pas stuhisë historike në Uashington
  • 2016-01-24

Pas stuhisë historike në Uashington

Uashingtoni dhe zonat përreth janë gdhirë të bllokuara nga dëbora masive e mbledhur nga furtuna që filloi ditën e premte. Kjo ishte një stuhi me përmasa historike për kryeqytetin amerikan, që paralizoi transportin publik dhe trafikun në përgjithësi. Në Uashington ka pak lëvizje, shi

Viktima nga moti i keq ne SHBA
  • 2016-01-23

Viktima nga moti i keq ne SHBA

brbrStuhia e debores qe ka mberthyer te pakten 20 shtete ne brigjet lindore ne SHBA ka shkaktuar 10 viktima 6 nga viktimat kane gjetur vdekjen ne Karolinen e Veriut si pasoje e aksidenteve rrugore te shkaktuara nga akulli ndersa te tjeret ne Tenesi dhe Kentaki 1 mije aksidente rrugore kane ndodhur

Amerikanët nderojnë Martin Luther Kingun
  • 2016-01-18

Amerikanët nderojnë Martin Luther Kingun

Sot në Shtetet e Bashkuara shënohet dita e Martin Luther Kingut, një festë kombëtare e caktuar për të kujtuar ditëlindjen e aktivistit për të drejtat civile Martin Luther King. Ai mori emër në shkallë kombëtare në vitin 1955 kur udhëhoqi një bojkot të suksesshëm të autobusëve u

Rekordet e gjenealogjisë mormone
  • 2016-01-18

Rekordet e gjenealogjisë mormone

Shtetet e Bashkuara renditen mes vendeve relativisht të reja, por ama ka patur kohë të mjaftueshme të grumbullojë miliona dokumente zyrtare. Që nga çertifikat e lindjes, martesës, tapitë e tokës edhe dokumentet gjyqësore, shumë prej këtyre dokumenteve të pazëvëndësueshme rrezikojn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama