Rezultate te kerkimit per termin: +Tenesi

Total: 187
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.023Z

Vrasja e marinsave në Tenesi

Marinsi amerikan që u qëllua dy ditë më parë në një bazë ushtarake në Chattanooga, Tennessee, vdiq sot, duke çuar në pesë numrin e viktimave në sulm. Organet amerikane të hetimit po përpiqen të përcaktojnë nëse i dyshuari për vrasjen e marinsave, kishte lidhje me terrorismin nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.782Z

SHBA, 17 të vdekur nga moti i keq

Rëndohet bilanci i përmbytjeve të 48 orëve të fundit në shtetet jug-lindore të SHBA. Të paktën 17 viktima janë regjistruar në Tenesi, Misisipi dhe Kentaki, si pasojë e tornadove që kanë përfshirë zonën dhe rrëshqitjeve të tokës. Mijëra janë qytetarët e evakuar në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.284Z

SHBA, 8 viktima nga moti i keq

Rritet bilanci i njerezve te vdekur ne SHBA nga moti i keq qe ka prekur disa shtete. Per momentin behet fjale per 8 viktima dhe 40 te plagosur ne kater shtete ku stuhite kane shkaterruar edhe qindra shtepi, rruge e ura. Shtetet me te prekura jane Teksas, Tenesi, Oklahoma dhe Arkansas qe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.307Z

SHBA tornado ne jug 70 te vdekur ne tre dite

Janë të paktën 70 të vdekur nga tornadot që kanë goditur në tre ditët e fundit jugun dhe perëndimin e SHBA-ve. Në Alabama viktimat janë 45 gjatë 24 orëve të fundit. Qeveria lokale ka shpallur gjendjen e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.356Z

Tornado në SHBA, dhjetëra të vdekur

Është rënduar bilanci i viktimave të shkaktuara në jug të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga një seri tornadosh dhe nga turbullirat e theksuara të motit. Të vdekurit sipas CNN-it, janë të paktën 45, ndërsa agjenci të tjera lajmesh flasin për 47 apo edhe më shumë viktima. Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.840Z

I akuzuari: Nuk i kam thyer fjalëkalimin Sara Peilin

Biri i një politikani demokrat gjendet nën akuzë për thyerjen e fjalëkalimit të adresës personale elektronike të kandidates për postin e zëvendëspresidentes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Sara Peilin. Në një prej sallave të gjykatës së Noksvillit, në Tenesi të SHBA-së, 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.117Z

Arrestohet Nelly, kapet me drogë dhe armë

Arrestohet reperi i famshëm amerikan Nelly. Fituesi i çmimit gremi u kap nga autoritet me drogë dhe armë në makinë. Gjithçka ndodhi gjatë një kontrolli rutinë rrugor,  teksa Nelly po udhëtonte në Tenesi. Departamenti i sigurisë deklaroi se në makinën e këngëtarit u gjet një sasi m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama