Rezultate te kerkimit per termin: +Tenesi

Total: 187
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:58.307Z

SHBA tornado ne jug 70 te vdekur ne tre dite

Janë të paktën 70 të vdekur nga tornadot që kanë goditur në tre ditët e fundit jugun dhe perëndimin e SHBA-ve. Në Alabama viktimat janë 45 gjatë 24 orëve të fundit. Qeveria lokale ka shpallur gjendjen e jashtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.356Z

Tornado në SHBA, dhjetëra të vdekur

Është rënduar bilanci i viktimave të shkaktuara në jug të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga një seri tornadosh dhe nga turbullirat e theksuara të motit. Të vdekurit sipas CNN-it, janë të paktën 45, ndërsa agjenci të tjera lajmesh flasin për 47 apo edhe më shumë viktima. Për

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.840Z

I akuzuari: Nuk i kam thyer fjalëkalimin Sara Peilin

Biri i një politikani demokrat gjendet nën akuzë për thyerjen e fjalëkalimit të adresës personale elektronike të kandidates për postin e zëvendëspresidentes së Shteteve të Bashkuara të Amerikës Sara Peilin. Në një prej sallave të gjykatës së Noksvillit, në Tenesi të SHBA-së, 2

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.117Z

Arrestohet Nelly, kapet me drogë dhe armë

Arrestohet reperi i famshëm amerikan Nelly. Fituesi i çmimit gremi u kap nga autoritet me drogë dhe armë në makinë. Gjithçka ndodhi gjatë një kontrolli rutinë rrugor,  teksa Nelly po udhëtonte në Tenesi. Departamenti i sigurisë deklaroi se në makinën e këngëtarit u gjet një sasi m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:40.280Z

“Menaxherja e qelte” sot ne TK

Kjo fundjave do te sjelle ne Teatrin Kombetar per here te pare nje veper te Tenesi Williams. “Menaxheria e Qelqte”, sjell nje drame familjare te nje familje amerikane. Ne kaste interpretojne Yllka Mujo, Monika Lubonja, Arben Derhemi e Neritan Liçaj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.304Z

SHBA 5 mije te evakuuar pas daljes nga shinat te trenit me kimikate

0 brbr SSSAbrASS brbrMbi 5 mije banore te Knoxvillit ne Tenesi jane evakuuar pas daljes nga shinat te nje treni qe transportonte sasi te konsiderueshme kimikatesh Flaket perfshine disa nga 45 vagonet qe transportonin materiale lehtesisht te djegshme dhe gaz helmuesbrbr brbrTv Klanbrbr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:46.046Z

Nje ditë para se të vriste 4 marinsat dërgoi sms: Shpall luftë

Një ditë para se të vriste katër ushtarë të marinës amerikane në tenesi, Mohamed Jusuf Abdulaziz u ka dërguar një mesazh një mikut të tij, të titulluar: Shpall luftë. Mesazhi është një pjesë e shkëputur nga librat fetarë, i cili thotë : “Kushdo që bëhet armik i mikut tim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama