Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!
  • 2019-03-25

Kongresi i PS/ A ka pasur përplasje mes Edi Ramës dhe Blerina Gjylametit?!

Partia Socialiste zhvilloi të shtunën që lamë pas, Kongresin e saj të radhës ku edhe u konfirmuan 7 kandidatë për zgjedhjet lokale të 30 qershorit, mes tyre edhe kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj. Por, duket se Kongresi i PS që hodhi edhe bazat e përgatitjes për procesin e ardhshëm

No Pic available
  • 2019-03-24

Kriza politike/ Alarmi i medias së Vatikanit: Do të kemi eksod shqiptar si në 90!

Djegia e mandateve nga opozita dhe kriza politike e krijuar në Shqipëri është duke marrë vëmendje maksimale në shtypin ndërkombëtar. Së fundmi për situatën e rëndë që është krijuar ka shkruar edhe e përditshmja e Vatikanit,  LOsservatore Romano. Në artikull nënvizohet se situat

Protesta/ Rrëzohet gardhi metalik, hidhen tymuese drejt Kryeministrisë (VIDEO)
  • 2019-03-16

Protesta/ Rrëzohet gardhi metalik, hidhen tymuese drejt Kryeministrisë (VIDEO)

#td_uid_1_5c8cdb969285b .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2019/03/5507ad7c-7144-4f00-9b38-56033bfdb85b-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!
  • 2019-03-15

Rama mburret me The Independent: Ja pse Shqipëria, sështë e rrezikshme!

Të premten, kryeministri e ka nisur duke ndarë me ndjekësit e tij në Facebook një artikull të prestigjiozes britanike The Independent, qw e cilëson Shqipërinë si një nga destinacionet kryesore qe nuk duhen lënë pa u vizituar. MIRËMËNGJES dhe me këtë artikull të bukur për Shqipëri

Protesta në Fier/ Përplasje e tensione, gjakoset polici
  • 2019-03-09

Protesta në Fier/ Përplasje e tensione, gjakoset polici

Me tensione dhe përplasje është shoqëuar protesta e sotme në Fier. Gjate përplasjeve protestues-polici, një efektiv policie ka përfunduar i gjakosur dhe është marrë nga kolegët, për të marrë ndihmën mjekësore. Me pankarta në duar dhe thirrje ‘Rama ik’ në një moment s

Takimi i kryeministrit, protesta dhe tensione në Fier: Rama ik!
  • 2019-03-09

Takimi i kryeministrit, protesta dhe tensione në Fier: Rama ik!

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Fier ku sot pritet të zhvillojë një tjetër takim me socialistët. Mirëpo, protestues të shumtë janë mbledhur për të penguar takimin e Ramës. Me pankarta në duar Rama ik, Rama si Chavez etj, si dhe me vuvuzela qytetarët kërkojnë largimin e kryeministr

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot
  • 2019-03-05

Protestë dhe seancë plenare/ Blindohet Parlamenti, ja çfarë pritet të ndodhë sot

Dita e sotme do të jetë e ngjeshur me ngjarje politike dhe tensione. Opozita e bashkuar do të protestojë në orën 10.00 para ambiente të Parlamentit, ku pritet të ketë edhe tensione. Në të njëjtën orë Kuvendi mblidhet në seancë plenare. Madje pas vendosjes së datës dhe orës së se