Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Pse humbi Bashkim Fino? Nga premtimet politike, te llogaria e votave
  • 2018-02-08

Pse humbi Bashkim Fino? Nga premtimet politike, te llogaria e votave

Asambleja e Përgjithshme zgjedhore e FSHF-së i dha fund një fushate të ashpër me ngjyrime politike, plot me akuza dhe tensione mes dy kandidatëve për presidentë, Armand Duka dhe Bashkim Fino. Fitorja e mandatit të pestë si president i FSHF-së nga Armand Duka ishte verdikti i familjes së

Sherr në Kuvend për financierin e Habilajve, opozita bllokon foltoren
  • 2018-02-01

Sherr në Kuvend për financierin e Habilajve, opozita bllokon foltoren

Seanca e sotme e Kuvendit të Shqipërisë është karakterizuar nga tensione të larta. Opozita ka ngulur këmbë të diskutohet për ekstradimin e Nazer Seitit, të konsideruar edhe si financieri i Habilajve, por Kryetari i Kuvendit ka kërkuar ti përmbahen rendit të ditës, ku një nga pikat ë

Tension në ajër, avioni rus kërcënon atë amerikan
  • 2018-01-30

Tension në ajër, avioni rus kërcënon atë amerikan

Tension në ajer mes Rusisë dhe SHBA. Mediat e huaja duke iu referuar deklaratave nga ministria e Mbrojtjes e Rusisë dhe më pas edhe njoftimit të Pentagonit, bëjnë me dije se një avion rus iu afrua shume pranë nje avioni amerikan mbi Detin e Zi, duke u bërë shkak për të tjera replika dhe

No Pic available
  • 2018-01-15

Rusi, Lavrov: Amerika po destabilizon botën

Ministri i Jashtëm rus Sergej Lavrov ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po destabilizojnë botën, duke vendosu theksin tek një listë ankesash mbi politikën e jashtme të administratës Trump. Lavrov  në konferencën hapëse të shtypit për 2018 hodhi akuza të forta në drejtim të SHBA-ve, t

Gjermania: Mision paqeruajtës në Ukrainë para zgjedhjeve në Rusi
  • 2018-01-04

Gjermania: Mision paqeruajtës në Ukrainë para zgjedhjeve në Rusi

Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, ka bërë thirrje për themelimin e një misioni të armatosur paqeruajtës në kuadër të Kombeve të Bashkuara në lindje të Ukrainës, para zgjedhjeve presidenciale të marsit në Rusi. Sigmar Gabriel u ka thënë gazetarëve pas bisedimeve në Kiev

AP: Trump, përpjekje për kontakt me Phenianin pasi mori detyrën
  • 2017-12-31

AP: Trump, përpjekje për kontakt me Phenianin pasi mori detyrën

Agjencia e lajmeve Associated Press njoftoi të shtunën herët në mëngjes se në muajin e parë në detyrë, Presidenti Donald Trump kishte dërguar një akademik amerikan për tu takuar me zyrtarët e Koresë së Veriut dhe për tu përcjellë një mesazh. Në mesazh, administrata e re vlerëson

AP: Presidenti Trump bëri përpjekje për kontakt me Phenianin në muajin e parë në detyrë
  • 2017-12-30

AP: Presidenti Trump bëri përpjekje për kontakt me Phenianin në muajin e parë në detyrë

Agjencia e lajmeve Associated Press njoftoi të shtunën herët në mëngjes se në muajin e parë në detyrë, Presidenti Donald Trump kishte dërguar një akademik amerikan për tu takuar me zyrtarët e Koresë së Veriut dhe për tu përcjellë një mesazh. Në mesazh, administrata e re vlerëson