Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Gentiloni: Italia, avokatja e Shqipërisë.  Koha për hapjen e negociatave
  • 2017-10-11

Gentiloni: Italia, avokatja e Shqipërisë. Koha për hapjen e negociatave

Në një konferencë të përbashkët për shtyp me homologun italian, Paolo Gentiloni, kryeministri Edi Rama deklaroi se Italia i ka dhënë dhe vazhdon ti japë shumë Shqipërisë. Gjatë fjalës së tij kreu i qeverisë tha se shteti fqinj ka ndihmuar në luftën kundër kultivimit të kanabisit

No Pic available
  • 2017-10-09

Sërish tensione në Kuvend? PS merr vendimin për seancën e të enjtes

Grupi parlamentar socialist ka vendosur sot qe te mos lejoje debat persa i perket projektvendimit per ngritjen e Komisionit te Reformes Zgjedhore te enjten ne seance plenare. Sic ben te ditur News 24, kreu i grupit te PS-se, Taulant Balla dhe bashkekryetari socialist i komisionit te reformes zgjedho

Turqia i kërkon SHBA të rishikojnë ndalimin e vizave
  • 2017-10-09

Turqia i kërkon SHBA të rishikojnë ndalimin e vizave

Turqia u bëri thirrje sot Shteteve të Bashkuara të rishikojnë ndalimin e përkohshëm të aplikimeve për vizat jo për imigracion një lëvizje që u reflektua edhe nga Turqia një ditë më parë. Në një deklaratë dje të ambasadës amerikane në Ankara thuhet se ngjarjet e fundit e kanë

Ska marrëveshje për Himarën, banorët: Tokën do e mbrojmë me gjak
  • 2017-10-06

Ska marrëveshje për Himarën, banorët: Tokën do e mbrojmë me gjak

As dëgjesa e dytë me banorët e Himarës për planin urbanistik nuk u finalizua me një marrëveshje. Banore e Himarës: Nuk do lemë asnjë të vazhdojë rruga, do deridhim gjak atje. Atje do të rrimë ditë e natë. Nuk do lejojmë asnjë, nuk e duam projektin. Nën masa të rrepta sigurie dy m

Ruçi përjashton Bashën nga seanca, kreu i PD: Kërkoni ti mbyllni gojën opozitës
  • 2017-10-05

Ruçi përjashton Bashën nga seanca, kreu i PD: Kërkoni ti mbyllni gojën opozitës

Kryetari i Kuvendi Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e sotme kreun e PD, Lulzim Basha. Vendimi erdhi pas situatës së krijuar që në nisje të seancës së sotme, ku kryedemokrati ka uzurpuar foltoren e kuvendit ku i kërkonte kreut të Kuvendit të fuste në rendin e ditës diskutimet për

No Pic available
  • 2017-10-04

Gjermania: Asociacioni i komunave serbe duhet themeluar natyrshëm

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se pala kosovare duhet ta themelojë Asociacionin e komunave me shumicë serbe, që do të mundësonte integrimin e komunitetit serb. Në anën tjetër Serbia duhet të zbatojë marrëveshjet e arritura me Kosovën në kuadër t

No Pic available
  • 2017-10-02

PD letër Calaveras: Reagoni, mos lejoni ndërhyrjen e Ramës në veting

Kryetari i Grupit Parlamentar të PD-së, Edmod Spaho i ka shkruar një letër drejtueses së Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit,  Genoveva Ruiz Calavera ku shpreh shqetësimin mbi mungesën e vullnetit të mazhorancës për të mbështetur organet e reja të vettingut. Letra i ës