Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Thaccedili Opozita uzurpoi Kuvendin
  • 2014-07-18

Thaccedili Opozita uzurpoi Kuvendin

Një ditë pas seancës konstituitive të Kuvendit të Kosovës, kryetari i PDK-së Hashim Thaçi ka deklaruar se partitë politike që humbën zgjedhjet e 8 qershorit kanë dhunuar institucionin më të lartë të vendit.

PDK dërgon në gjykatën Kushtetuese organet e zgjedhura të parlamentit të Kosovës
  • 2014-07-18

PDK dërgon në gjykatën Kushtetuese organet e zgjedhura të parlamentit të Kosovës

Në Kosovë, Partia Demokratike e ka dërguar sot një kërkesë në Gjykatën Kushtetuese për të vlerësuar nëse seanca e fundit e Parlamentit të Kosovës është mbajtur në pajtueshmëri me Kushtetutën dhe procedurat. Zyrtarë të kësaj partie

Thaçi i papërshtatshëm për Vuçiqin në negociata
  • 2014-07-18

Thaçi i papërshtatshëm për Vuçiqin në negociata

Hashim Thaçi, si duket është “arrë e fortë” për kryeministrin serb, Aleksandar Vuçiqin në dialogun Kosovë-Serbi. Ai përmes Aleksandar Vulinit ka urdhëruar deputetet e listës Srpska që ta votojnë çdo nism&eum

A po i hedh SHBA benzinë zjarrit të Lindjes së Mesme?
  • 2014-07-17

A po i hedh SHBA benzinë zjarrit të Lindjes së Mesme?

Nga Fareed Zakaria   Vendimi i administratës Obama për të kërkuar 500 milionë dollarë për stërvitjen dhe financimin e opozitës siriane është përshëndetur me një mbështetje bipartizane në Uashington. Në përgjithësi pranohet se, nëse administrata do ta kish bërë këtë gj

Smaka: Mund të dështojë seanca e nesërme
  • 2014-07-16

Smaka: Mund të dështojë seanca e nesërme

Përderisa ka mbetur edhe një ditë, kur do të duhej të konstituohej legjislatura e pestë parlamentare, partitë politike vazhdojnë të shtyhen se kush ka të drejtë të ulet në qendër. Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e fundit i ka

​KMDLNj shpreson se seanca e Kuvendit do të jetë e qetë dhe pa tensione
  • 2014-07-16

​KMDLNj shpreson se seanca e Kuvendit do të jetë e qetë dhe pa tensione

" Më 17 korrik 2014 do të mbahet seanca e parë e përbërjes së re të Kuvendit të Kosovës me ç’ rast parashihet të zgjidhen kryetari i Kuvendit dhe nënkryetarët në mënyrë që Kuvendi të funksionalizoh