Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Tensione në protestë, shashka dhe tymuese drejt kordonit të policisë
  • 2019-03-05

Tensione në protestë, shashka dhe tymuese drejt kordonit të policisë

Një nga një protestues dhe deputetë të opozitës po mbajnë fjalën para parlamentit. Megjithëse nuk ka pasur konfrontime, protestuesit kanë hedhur shashka e tymuese në oborrin e parlamentit duke prishur disa herë radhët e policisë dhe me vuvuzela kanë kërkuar largimin e kryeministrit.

No Pic available
  • 2019-02-27

Tensione në Kashmir, Pakistani qëllon dhe rrëzon dy avionë luftarakë të Indisë

Pakistani ka njoftuar se ka rrëzuar 2 avionë luftarakë indianë që hynë në hapësirën ajrore dhe se janë arrestuar pilotët e avionit që ka rënë brenda territorit nën kontrollin e Pakistanit. Zëdhënësi i Forcave të Armatosura të Pakistanit, gjeneral majori Asif Gafur shkruan në Tw

Basha: Nuk e njohim policinë, mosbindje civile nga jugu në veri
  • 2019-02-26

Basha: Nuk e njohim policinë, mosbindje civile nga jugu në veri

Kreu demokrat, Lulzim Basha ka folur nga selia e PD para simpatizantëve pas mbylljes së protestës para Kuvendit, e cila u shoqërua me tensione Basha tha se opozita nuk do të njohë policinë që ushtroi dhunë ndaj qytetarëve dhe se mosbindja civile do shtrihet nga jugu në veri. I treguam Ma

Protesta e opozitës, priten tensione. Policia rrethon godinën e Parlamentit (Foto)
  • 2019-02-21

Protesta e opozitës, priten tensione. Policia rrethon godinën e Parlamentit (Foto)

Policia e Shtetit ka shtuar masat e sigurisë për të mbrojtur godinën e Kuvendit nga protestuesit e opozitës së bashkuar. Një ditë më parë, në një deklaratë për shtyp, policia tha se protestuesit do të tentojnë të mësyjnë në sallën e Parlamentit, ku pritej të zhvillohej seanca e

PD reagon pas dhunës së policisë: Ne nuk harrojmë, do mbani përgjegjësi!
  • 2019-02-17

PD reagon pas dhunës së policisë: Ne nuk harrojmë, do mbani përgjegjësi!

Partia Demokratike ka reaguar zyrtarisht pas protestës së ditës së sotme, e cila u përshkallëzua me tensione mes policisë dhe demonstruesve. PD në deklaratë dënon edhe ushtrimin e dhunës nga ana e policisë duke paralajmëruar se 16 shkurti është fillimi i betejës për të çliruar v

Momenti kur Paloka i hedh bojë me shiringë Ramës (Foto)
  • 2019-02-14

Momenti kur Paloka i hedh bojë me shiringë Ramës (Foto)

Është shoqëruar me tensione seanca e sotme plenare. Deputeti demokrat Edi Paloka është ngritur nga karrigia dhe ka spërkatur me shiringë me bojë kryeministrin Edi Rama. Paloka është përjashtuar në mënyrë të menjëhershme nga seanca nga kryeparlamentari Gramoz Ruçi. Edi Paloka ka ref

Përdhunuan në grup minorenen, zbardhet dëshmia e 7 personave
  • 2019-02-04

Përdhunuan në grup minorenen, zbardhet dëshmia e 7 personave

Akuzohen se përdhunuan në grup një adoleshente, dalin përpara gjykatës bashkëmoshatarët e viktimës seksuale. Gjykata ka caktuar ndaj të dyshuarve masën e sigurisë burg pa afat. E abuzuara ka qenë  nxënëse e shkollës 9 vjeçare Rilindja në Kavajë. Përpara nisjes së seancës, famil