Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri
  • 2019-02-04

Flet drejtori Andi Ballta: ABI Bank, investimi më i madh amerikan në Shqipëri

ABI Bank ka qenë kryefjala e diskursit politik të drejtuesve më të lartë të opozitës në akuzat që kanë hedhur në drejtim të kryeministrit Edi Rama gjatë javës që lamë pas. Lidhja e kësaj banke me Linda Ramën, bashkëshorten e kryeministrit, ka qenë gjithmonë objekt sulmesh nga PD

No Pic available
  • 2019-01-11

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private

Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë. Mësohet se policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke

Tensione te Ekonomiku mes studentëve dhe policisë: Na kanë goditur (Video)
  • 2019-01-11

Tensione te Ekonomiku mes studentëve dhe policisë: Na kanë goditur (Video)

Studentët e Fakultetit të Ekonomikut janë ngujuar brenda ambienteve të Universitetit dhe kërkojnë plotësimin e kërkesave të tyre. Raportohet se policia ka ndërhyrë për ti nxjerrë jashtë me forcë, por ka hasur në rezistencën e studentëve. Ata janë përplasur fizikisht me forcat e

No Pic available
  • 2019-01-11

Tensione të Juridiku gjatë natës, studentët përplasen me policinë private (Video)

Ashtu siç patën deklaruar, studentët e Fakultetit të Drejtësi kanë qëndruar gjatë gjithë natës në ambientet e Universitetit. Mësohet se gjatë natës është tensionuar situata tek Fakulteti i Drejtësisë. Mësohet se policia private që ruan ambientet e Fakultetit ka ndërhyrë duke

No Pic available
  • 2019-01-05

Francë, qindra të arrestuar nga përleshjet e jelekverdhëve me policinë

Jelekverdhët e Francës janë përplasur me policinë. Agjentët përdorën gaz lotsjellës në Beauvais, në veri të Parisit dhe në Montpellier për të shpërndarë demonstratat, ndërsa në Saint Malo policia kishte dëbuar demonstruesit që penguan hyrjen në port, duke ndaluar dy vetë. Në

Tension te Astiri. BMW hyn mes protestuesve, ata e godasin me shkelma
  • 2018-12-24

Tension te Astiri. BMW hyn mes protestuesve, ata e godasin me shkelma

Protesta e banorëve të Astirit kundër projektit të Unazës së Madhe të kryeqytetit, ka nisur sot me tensione, pasi ata janë vendosur në të dyja akset e rrugës pranë mbikalimit te Pallati me Shigjeta, duke bllokuar qarkullimin e mjeteve. Në një moment, një mjet tip BMW tentoi të kaloj

Studenti gozhdon Ramën: Ju të vrisni shpresën, sdurohet më mo vëlla!
  • 2018-12-19

Studenti gozhdon Ramën: Ju të vrisni shpresën, sdurohet më mo vëlla!

Takimi i kryeministrit Edi Ramës me studentët në Vlorë është shoqëruar me tensione të larta. Një prej studentëve i ka renditur Ramës të gjitha padrejtësitë që po bëhen në sistemin arsimor dhe jo vetëm. I tensionuar dhe zhgënjyer nga sistemi, ai ka akuzuar kreun e qeverisë së po