Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Salianji e Boçi i përplasin Ramës në fytyrë ligjin e Arsimit të Lartë (FOTO)
  • 2018-12-13

Salianji e Boçi i përplasin Ramës në fytyrë ligjin e Arsimit të Lartë (FOTO)

Rikthimi i një pjese të opozitës në Kuvend është shpoqëruar me tensione në sallë, ku deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka tentuar të mos lejojë të flas kryeministri Rama gjatë seancës plenare. Salianji është afruar pranë foltores, por rreth tij është formuar kordoni i gardistëve.

Tensione para Kryeministrisë, policia tenton shpërndarjen e protestës
  • 2018-12-13

Tensione para Kryeministrisë, policia tenton shpërndarjen e protestës

Studentët janë të vendosur që edhe mbrëmjen e sotme ta kalojnë përpara godinës së Kryeministrisë. Për të sfiduar temperatura e ulta, ata kanë kërkuar vendosjen e disa fuçive për të ndezur zjarr me dru. Kjo nismë e tyre është kundërshtuar nga efektivët e policisë. Pavarësisht

A po përçahet protesta? Prof. Hanxhari: Pedagogët të mbajnë distancë
  • 2018-12-11

A po përçahet protesta? Prof. Hanxhari: Pedagogët të mbajnë distancë

Profesori Romeo Hanxhari, me të marrë fjalën e tij në studion e Open në TCH ka theksuar se ndoshta prania e pedagogëve të caktuar në protestë mund të ketë nxitur tensione. Duke qenë se ajo është protestë e studentëve, nismën e kanë marrë pikërisht ata, ne si pedagogë duhet të j

Kaçifas, arrestohet polici i armatosur grek që shkonte në Bularat (EMRI)
  • 2018-12-08

Kaçifas, arrestohet polici i armatosur grek që shkonte në Bularat (EMRI)

Mesha e grekëve për të 40-at e Konstandinos Kaçifas në Bularat u zhvillua pa tensione dhe thirrjet nacionaliste ishin më të lokalizuara se në ceremoninë mortore të 35-vjeçarit, kjo edhe falë masave të marra nga policia shqiptare që ktheu në kufi qindra grekë nacionalistë. Por, autor

Studentët e refuzuan, Nikolla: Dola se më kërkuat, kur do flasim për problemet?
  • 2018-12-08

Studentët e refuzuan, Nikolla: Dola se më kërkuat, kur do flasim për problemet?

Protesta e studentëve u shoqërua sot me tensione, në momentin që ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla doli nga zyra e saj duke tentuar të hyjë në mes të turmës, e shoqëruar nga disa bodigardë dhe përfaqësues të Ministrisë së Arsimit. Nikolla u prit me ovacione dhe ulërima pakënaqë

No Pic available
  • 2018-12-03

 Në portin e marinarëve të arrestuar: Moska do të mbysë Ukrainën

Në qytet lufta nuk ka mbaruar kurrë: “Ajo urë që donte Putini ishte rënia jonë”. «Jeta civile e qytetit tonë është në gjumë dhe në rënie që nga viti 2014» Kapanone të vjetërsuara, zyra të braktisura, rrugë të zbrazëta nga makinat dhe këmbësorët, e madje as hije k

No Pic available
  • 2018-11-30

Shkon në 13 numri i diplomatëve që preken nga sëmundja misterioze

Një diplomat tjetër kanadez në Havanë është diagnostifikuar me sëmundjen misterioze të trurit e cila që nga viti 2016 filloi të paraqitet te zyrtarët amerikanë dhe kanadezw të vendosur në Kubë. Ky rast e ngrit në 13 numrin e diplomatëve dhe familjarëve të tyre të prekur nga kjo s