Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Vilat e klanit mafioz, Casamonica-t sulmojnë policinë (Foto)
  • 2018-11-23

Vilat e klanit mafioz, Casamonica-t sulmojnë policinë (Foto)

Tensione në rrugën Quqdraro në Romë, ku po vijojnë këto ditë shembjet e vilave luksoze të klanit mafioz Casamonica. Sipas policisë lokale, rreth 20 persona kanë tentuar të forcojnë zonën e sigurisë dhe kanë sulmuar disa punonjës, duke i shtyrë dhe rrëzuar në tokë. Disa persona ja

Protesta para bashkisë, mbyllet me tensione dhe përplasje (FOTO)
  • 2018-11-15

Protesta para bashkisë, mbyllet me tensione dhe përplasje (FOTO)

Edhe këtë të enjte, protesta e banorëve të Astirit para Bashkisë së Tiranës, u mbyll me tensione dhe përplasje. Banorët e Unazës së Re, kërkojnë dëmshpërblim 100% të pronave të tyre. Protestuesit kanë hedhur tymuese dhe kanë goditur me vezë në godinën e bashkisë, ndërkohë

Erosi, zbuloni pse shumë çifte nuk kanë më intimitet
  • 2018-11-06

Erosi, zbuloni pse shumë çifte nuk kanë më intimitet

Vështirë ta pranosh këtë, por ndodh më shpesh sesa mund ta besoni. Ja çfarë duhet të dini për mungesën e marrëdhënieve në martesë  Në jetën në çift, dëshira dhe intimiteti janë themelore dhe pa të cilat nuk mund dhe nuk duhet të bëjmë.  Është fakt, megjithatë, që në ma

Irlanda kundër Brexit, kryeministri: Po tensionon raportet me Britaninë
  • 2018-11-03

Irlanda kundër Brexit, kryeministri: Po tensionon raportet me Britaninë

Kryeministri irlandez Taoiseach Leo Varadkar në një deklaratë të fundit për mediat ka shprehur shqetësimin se procesi Brexit është duke tensionuar marrëdhëniet ndërmjet Irlandës dhe Britanisë. Varadkar tha se gjithashtu vendimi për largimin nga BE ka “minuar” Marrëveshjen

No Pic available
  • 2018-10-31

Dhjetë rregulla për të shkuar mirë me vjehrrën tuaj

Së shpejti pritet që të fillojnë festat e fundvitit dhe pritet që të nisin temat e tubimeve familjare, duke përfshirë edhe vjehrrën. Për të shmangur konfliktet dhe që të mos keni mosmarrëveshje në familje, do ju duhet më shumë durim dhe gjithashtu një largpamësi dhe dinakëri. Men

No Pic available
  • 2018-10-31

Skenar për vrasje opozitarësh në Kopenhagen, tensione Iran-Danimarkë

Ministria e Jashtme e Iranit e thirri në bisedë informative ambasadorin danez në Teheran, për të lëshuar një “notë të fuqishme proteste” ndaj akuzave të Kopenhagës për një komplot iranian për vrasjen e një aktivisti të opozitës në territorin danez. Zëdhënësi i minist

No Pic available
  • 2018-10-19

Policia turke kërkime në pyll për gazetarin e zhdukur

Policia turke, që po heton vrasjen e dyshuar të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi i zgjeroi hetimet. Zyrtarët turq thanë se trupi i tij mund të jetë hedhur në pyllin pranë konsullatës saudite në Stamboll. Khashoggi, kritik i udhëheqjes saudite, u pa për herë të fundit duke hyrë në k