Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
No Pic available
  • 2018-10-12

Erdogan dorëzohet para Trump, liron pastorin amerikan

Pastori amerikan Andrew Brunson, i cili ka qenë në paraburgim në Turqi për më shumë se dy vjet, u lirua sot nga gjykata e qytetit të Izmirit. Gjykata tha se ai nuk do të kalojë më asnjë ditë në paraburgim. Brunson është arrestuar pasi dyshohet se ka pasur lidhje me grupe të caktuara

No Pic available
  • 2018-09-29

Rama ik! Tensione gjatë protestës së demokratëve në Korçë

Partia Demokratike organizoi në Korçë një protestë ndaj Kryeministrit Edi Rama, i cili ndodhet atje se bashku me kabinetin e ministrave për të mbajtur mbledhjen e radhës së qeverisë. Mbledhja po mbahet tek “Shtëpia e Flamurit” dhe policia kishte vendosur kordon policor për t

Tensione në Barcelonë pas protestave pro dhe kundër pavarësisë së Katalonjës
  • 2018-09-29

Tensione në Barcelonë pas protestave pro dhe kundër pavarësisë së Katalonjës

Mijëra persona kanë protestuar pro dhe kundër pavarësisë së Katalonjës. Tensionet po vazhdojnë të rriten një vit pas votimit që nga Madridi u cilësua ilegal, por për katalonjansit u shndërrua në festë. Grupet pro-pavarësisë kanë qëndruar në tenda gjatë natës së premte për t

No Pic available
  • 2018-09-15

Tensione me BE? Deklaratë befasuese nga Moska: Ti përvishemi punës për

Katër vjet pas fillimit të krizës së Ukrainës Rusia do të ripërtërijë marrëdhëniet me Bashkimin Europian dhe ka theksuar se Gjermania duhet të marrë një rol drejtues në këtë proces. “Ne duam t’i përvishemi punës për rinovimin e shtëpisë së përbashkët europiane

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit
  • 2018-08-19

Kriza e Venezuelës, Ekuadori e Brazili i kthejnë shpinën miqve përtej kufirit

Ekuadori ka vendosur rregulla të reja më të ashpra për të ndalur emigrantët venezuelas që duan të hyjnë në vend pa pasaportë dhe vendimi ka shkaktuar bllokimin e mijëra njerëzve në Kolumbinë fqinje. Vendimi i Ekuadorit për të mbyllur kufirin për ata pa pasaporta hyri në fuqi të s

Senatorët amerikanë, vizitë në Moskë para takimit Trump-Putin
  • 2018-07-04

Senatorët amerikanë, vizitë në Moskë para takimit Trump-Putin

Disa senatorë republikanë amerikanë u takuan të martën me zyrtarë rusë në një vizitë të rrallë në Moskë, duke ngritur çështje të mprehta si Ukraina, Siria, ndërhyrja në zgjedhje. Vizita vjen përpara takimit të planifikuar mes presidentëve të të dy vendeve, në Helsinki më 16

Kriza e emigrantëve, liderët e BE-së nuk arrijnë marrëveshje
  • 2018-06-25

Kriza e emigrantëve, liderët e BE-së nuk arrijnë marrëveshje

Liderët e 16 shteteve të Bashkimit Evropian kanë diskutuar për zgjidhjen e krizës së emigrantëve në kontinent. Mirëpo mini-samiti i së dielës nuk ka rezultuar me ndonjë vendim konkret. Ne do të vazhdojmë të punojmë në zgjidhjen e këtyre çështjeve, ka thënë kancelarja gjermane,