Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
Vettingu për Gentian Trenovën, KPK djeg prokurorin e Aldo Bares
  • 2018-06-20

Vettingu për Gentian Trenovën, KPK djeg prokurorin e Aldo Bares

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK) ka dhënë sot vendimin për Prokurorin e Apelit Tiranë, Gentian Trenova. KPK-ja vendosi që të shkarkojë nga detyra prokurorin, i cili njihet si prokurori i Bandës së Lushnjës dhe i Aldo Bares. Pasuria dhe aftësitë profesionale e kthyen Gentian Treno

Ndeshja me Serbinë, Shaqiri: Është thjesht futboll
  • 2018-06-05

Ndeshja me Serbinë, Shaqiri: Është thjesht futboll

Goglat e vendosën Zvicrën e shqiptarëve në të njëjtin grup me Serbinë dhe janë të shumtë ata që mendojnë se ky takim në Botërorin rus do të shoqërohet me tensione. Xherdan Shaqiri mundohet që të ulë tonet e ashpra. Duke folur për mediat zvicerane, ai thotë se fati e ka vendos

A do të çelen negociatat? Kurz: Disa vende të BE e kanë të vështirë të thonë Po
  • 2018-05-30

A do të çelen negociatat? Kurz: Disa vende të BE e kanë të vështirë të thonë Po

Kryeministri Edi Rama, në një konferencë të përbashkët me kancelarin austriak Sebastian Kurz në Vjenë deklaroi se Shqipëria e meriton integrimin në BE. Rama vlerësoi Austrinë si një mike të vendit tonë dhe falënderoi kancelarin për mbështetjen e dhënë. Austria është një avoka

Xhafaj shkakton sherr te Ligjet, përplasen ashpër Manja-Balliu
  • 2018-05-23

Xhafaj shkakton sherr te Ligjet, përplasen ashpër Manja-Balliu

Skenari i djeshëm në komisione është përsëritur edhe sot në Komisionin e Ligjeve, ku deputetët e opozitës nuk kan lejuar ecurinë normale të punës, duke kërkuar llogari nga kryetari Ulsi Manja për çështjen Xhafaj. Deputetët e Partisë Demokratike kanë kërkuar dorëheqjen e ministri

No Pic available
  • 2018-05-22

Koreja e Veriut, dhjetëra gazetarë në mbylljen e vendtestimit bërthamor

Dhjetëra gazetarë nga mediat Perëndimore dhe ato kineze kanë arritur në Korenë Veriore të martën për të qenë dëshmitar në mbylljen e zonës së testimeve bërthamore. Koreja Veriore ka ftuar një mori mediash për të dëshmuar mbylljen e zonës Punggye-ri këtë javë mirëpo jo edhe

Ankaraja kërkon të ulë tensionet, Erdogan: Greqia fqinji ynë
  • 2018-04-22

Ankaraja kërkon të ulë tensionet, Erdogan: Greqia fqinji ynë

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme që shpalli para disa ditësh, presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan, gjatë një interviste që është transmetuar nga të gjitha kanalet televizive të Turqisë, i është referuar midis të tjerash edhe krizës greko-turke, duke deklaruar se Ankaraja nuk k

Çelja e negociatave, Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike
  • 2018-04-16

Çelja e negociatave, Kukan: Shqipëria realizoi reformë të thellë juridike

Në prag të publikimit më 17 prill të raportit të përparimit për gjashtë shtetet e Ballkanit Perëndimor, Brukseli bëri të ditur se mbështetja dhe fokusi i Brukselit për procesin e zgjerimit nuk do të ndikojë në asnjë formë vlerësimin për gjendjen e demokracisë, sundimin e ligji