Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
No Pic available
  • 2018-04-12

Sot seanca e Kuvendit, opozita paralajmëron tensione

Si çdo të enjte në orën 10:00 në Kuvendin e Shqipërisë do të nisë seanca e radhës parlamentare, e cila duket se do të jetë e tensionuar, pasi opozita ka vendosur të bëjë vetëgjyqësi pas vendimit të Byrosë së Kuvendit, për të mos përjashtuar kryeministrin Edi Rama për gjuhën

Medvedev: Rusia do ti bëjë ballë presionit amerikan
  • 2018-04-12

Medvedev: Rusia do ti bëjë ballë presionit amerikan

Kryeministri rus Dmitri Medvedev tha se sanksionet e reja amerikane ndaj Moskës janë një përpjekje për konkurrencë të pandershme për të kufizuar zhvillimin ekonomik të Rusisë dhe krijuar tensione për monedhën ruse dhe tregjet e aksioneve. Komentet e zotit Medvedev vijnë ndërsa monedh

Mospërjashtimi i Ramës, PD do provojë ta pengojë nesër të hyjë në Kuvend
  • 2018-04-11

Mospërjashtimi i Ramës, PD do provojë ta pengojë nesër të hyjë në Kuvend

Në mbledhjen e sotme të grupit parlamentar të Partisë Demokratike u vendos që do të marrin pjesë ne seancën që do mbahet nesër. Edhe pse sot bojkotuan komisionet parlamentare, opozita shprehet e vendosur për të qenë nesër në Kuvend dhe për të mbrojtur kauzat e saj. Mësohet se krye

Taksa e Rrugës së Kombit, Meta: Shpresoj që qeveria të reflektojë
  • 2018-04-06

Taksa e Rrugës së Kombit, Meta: Shpresoj që qeveria të reflektojë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka vlerësuar protestën e qytetarëve të KUkësit të cilët kanë kundërshtuar taksën e Rrugës së Kombit. Në një aktivitet për ditën e themelimit të Aleancës Kombëtare të Stiudentëve Senatorë, Meta theksoi se komuniteti ka të drejtë ti kërkoj

Sërish protestë në Kukës, qytetarët bllokojnë edhe Rrugën e Kombit
  • 2018-04-05

Sërish protestë në Kukës, qytetarët bllokojnë edhe Rrugën e Kombit

Ashtu siç edhe ishte paralajmëruar më herët, qytetarët kuksianë nuk kanë ndërmend të ndalin kryengritjen e tyre, e cila tashmë përveç taksës në Rrugën e Kombit ka edhe një motiv më shumë. Pikërisht kërkesa për lirimin e 11 personave që u lanë në burg nga gjykata në seancën

Protesta në Rrugën e Kombit, Prokuroria kërkon arrest me burg për 11 persona
  • 2018-04-04

Protesta në Rrugën e Kombit, Prokuroria kërkon arrest me burg për 11 persona

Vijon seanca për masën e arrestit për 23 personat e arrestuar për Rrugën e Kombit. Prokuroria ka lexuar kërkesën për 23, ku mësohet se ka kërkuar arrest me burg për 11 prej tyre, 5 arreste shtëpie, ndërsa për 7 të tjerët detyrim paraqitje. Policia mori masa të jashtëzakonshme për

PUTINI TE ERDOGANI, POR NË MES QËNDRON SIRIA!
  • 2018-04-04

PUTINI TE ERDOGANI, POR NË MES QËNDRON SIRIA!

Duarshtrëngime, rrebeshe blicësh, buzëqeshje për kamerat: Konferenca e përbashkët për shtyp e Vladimir Putinit dhe Recep Tayyip Erdoganit, në krye të vizitës dyditore të presidentit rus, të martën pasdite në Ankara, ishte për t’i dëshmuar botës harmoni. Dy krerët e shteteve d