Rezultate te kerkimit per termin: +Tensione

Meta: total 1000 / total_found 3533 / time 0.002 / keyword[0] tensione / docs[0] 3533 / hits[0] 3916 /
No Pic available
  • 2018-04-03

Tensione në PD, Basha shmang përplasjen Mziu-Strazimiri

Dita e sotme ka qenë e tensionuar për Partinë Demokratike. Në mbledhjen e kryetarëve të degëve Lulzim Bashën dhe deputetët, Xhelal Mziu ka debatuar ashpër me Gent Strazimirin. Është dashur ndërhyrja e vetë kryetarit të PD-së për të qetësuar disi gjakrat në mbledhjen e pasdites. X

KOHË TË KËQIJA PËR DEMOKRACINË
  • 2018-03-23

KOHË TË KËQIJA PËR DEMOKRACINË

Në të gjithë botën liria e mendimit është e kufizuar. Ka më shumë zgjedhje jo korrekte dhe etja për pushtet e populistëve po shtohet. Në këtë përfundim arrin një studim i fundit i Fondacionit Bertelsmann. Sipas një studimi, në vendet në zhvillim dhe në vendet në ekspansion ekono

Forumi i kryeparlamentarëve shqiptarë të rajonit, Ruçi: Të europianizojmë Ballkanin
  • 2018-03-22

Forumi i kryeparlamentarëve shqiptarë të rajonit, Ruçi: Të europianizojmë Ballkanin

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, SH. T. Z, Gramoz Ruçi mori pjesë në Forumin e Kryetarëve të Parlamenteve të Shqipërisë, Kosovës dhe Maqedonisë i organizuar në Prishtinë. Në ditën që në Kuvendin e Kosovës kaloi jo pa tensione marrëveshja e shenjimit të vijës kufitare me Mali

Sloganet anti-shqiptare në Shkup, MEPJ: Akte vandale ndaj paqes
  • 2018-03-15

Sloganet anti-shqiptare në Shkup, MEPJ: Akte vandale ndaj paqes

Sloganet ksenofobe kundër shqiptarëve në muret rrethuese të Institutit të Trashëgimisë Shpirtërore e Kulturore të Shqiptarëve në Shkup kanë tronditur opinionin publik. Së fundmi për ti dënuar ato, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së Shqipërisë ka reaguar

Bisedimet me Korenë e Veriut, SHBA tregohet e kujdesshme
  • 2018-02-26

Bisedimet me Korenë e Veriut, SHBA tregohet e kujdesshme

Shtetet e Bashkuara thanë se çdo dialog me Korenë e Veriut duhet të ketë çarmatimin bërthamor si qëllim të fundit. Të dielën, në ditën e fundit të Lojërave Olimpike Dimërore në Pjongçang të Koresë së Jugut, delegacioni verikorean ka thënë se është i gatshëm për bisedime m

Milano, policia përplaset me qytetarët në demonstratën antifashiste
  • 2018-02-24

Milano, policia përplaset me qytetarët në demonstratën antifashiste

#td_uid_2_5a91cea41f55c .td-doubleSlider-2 .td-item1 { background: url(http://gazeta-shqip.com/lajme/wp-content/uploads/2018/02/6d7eecdf9c16f0e0ccf2f406edd979f7-80x60.jpg) 0 0 no-repeat; }

No Pic available
  • 2018-02-09

Schulz lë Ministrinë e Jashtme për të shpëtuar koalicionin me Merkel

Kreu i Social Demokratëve të Gjermanisë (SPD), Martin Schulz, ka braktisur një plan për të shërbyer si Ministër i Jashtëm në qeverin e re që do të formohet pas marrëveshjes për koalicion paszgjedhor me Angela Merkel. Marrëveshja për të qeverisur me konservatorët e kancelares Angela