Rezultate te kerkimit per termin: +Terezs

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.421Z

Nënë Tereza, dje u shfaq mrekullia e shenjtores

Liri Berisha: Brezat e rinj, në gjurmët e Nënë Terezës. Në sheshin Nënë Tereza, memorial për shenjtoren Pr shqiptart dje ishte dita e par n historin postdiktatoriale q kremtimi i 100 vjetorit t lindjes s Nn Terezs t kishte kaq dashuri. N nj koh me gjith botn, kjo dashur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.634Z

Nënë Tereza, shqiptarët nuk e dinin për Nobelin

Kronologji e shtypit shqiptar nga koha kur misionarja shqiptare vizitoi për herë të parë Shqipërinë sht nj njoftim i that q vjen m 15 gush 1989 nga shtypi zyrtar i kohs, kur Nn Tereza bn vizitn e par n Shqipri. Vetm dy radh njoftojn ardhjen e saj, pa asnj sensacion tjetr prc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.433Z

Nënë Tereza, shfaqen sot materiale të panjohura

Aktiviteti Vatikani sjell nj pjes t arkivit nga veprimtaria e humanistes N kuadr t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs, si dhe n kuadr t vitit jubilar t shenjtores t shpallur nga qeveria shqiptare, Arkivi Qendror Shtetror i Filmit, n bashkpunim me Qendrn Televizive t Vatikanit, do t shfaqin sot n me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Fotot e këmbëve të Nënë Terezës, për herë parë në Shqipëri

Albumi i fondacionit Marilena Ferrari, albumi quhet Madre Tereza. Pr her t par n Tiran vjen nj grup indian nga Kalkuta n koncertin e kremtimit pr 100-vjetorin e Nn Terezs, duke sjell muzikn me t ciln ajo frymzohej n lutje. Drejtori i Teatrit t Operas, Zhani Ciko, tregon pr nj pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Arkivi i Filmit, pak jetë nga Nënë Tereza

Aktiviteti Shfaqen materiale filmike t marra nga Vatikani Kan qen pak njerz dje n kineman e Arkivit t Filmit pr t par xhirimet q ky institucion kishte marr nga Qendra Televizive e Vatikanit pr Nn Terezn. Ishin 45 minuta xhirime q tashm i prkasin arkivit. Pas prshndetjes s drejtoreshs Elvira Diamant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.408Z

Ja memoriali i Nënë Terezës

Prezantohet projekti I diskutuar pr muaj t tr, projektideja pr ngritjen e memorialit t bamirses shqiptare sht prezantuar dje n 100-vjetorin e lindjes. Do t ngrihet te “Kolonat”, do t jet nj ndrtes trekatshe me gjasht hapsira kushtuar prezantimit e promovimit t jets dhe veprs s Nn Terezs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Një grup indian, në Tiranë, për Nënë Terezën

“Rruga e jets” do t jet koncerti q do t prmbyll m 18.30 n Teatrin e Opers aktivitetet q do t organizohen m 26 gusht pr t kremtuar 100-vjetorin e lindjes s Nn Terezs. Programi prmban muzik shqiptare, muzik religjioze nga kompozitor t njohur botror dhe nj grup indian q do t sjellin muzikn

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama