Rezultate te kerkimit per termin: +Terezs

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.957Z

Fotot e këmbëve të Nënë Terezës, për herë parë në Shqipëri

Albumi i fondacionit Marilena Ferrari, albumi quhet Madre Tereza. Pr her t par n Tiran vjen nj grup indian nga Kalkuta n koncertin e kremtimit pr 100-vjetorin e Nn Terezs, duke sjell muzikn me t ciln ajo frymzohej n lutje. Drejtori i Teatrit t Operas, Zhani Ciko, tregon pr nj pro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Arkivi i Filmit, pak jetë nga Nënë Tereza

Aktiviteti Shfaqen materiale filmike t marra nga Vatikani Kan qen pak njerz dje n kineman e Arkivit t Filmit pr t par xhirimet q ky institucion kishte marr nga Qendra Televizive e Vatikanit pr Nn Terezn. Ishin 45 minuta xhirime q tashm i prkasin arkivit. Pas prshndetjes s drejtoreshs Elvira Diamant

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.408Z

Ja memoriali i Nënë Terezës

Prezantohet projekti I diskutuar pr muaj t tr, projektideja pr ngritjen e memorialit t bamirses shqiptare sht prezantuar dje n 100-vjetorin e lindjes. Do t ngrihet te “Kolonat”, do t jet nj ndrtes trekatshe me gjasht hapsira kushtuar prezantimit e promovimit t jets dhe veprs s Nn Terezs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Një grup indian, në Tiranë, për Nënë Terezën

“Rruga e jets” do t jet koncerti q do t prmbyll m 18.30 n Teatrin e Opers aktivitetet q do t organizohen m 26 gusht pr t kremtuar 100-vjetorin e lindjes s Nn Terezs. Programi prmban muzik shqiptare, muzik religjioze nga kompozitor t njohur botror dhe nj grup indian q do t sjellin muzikn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Shenjtorja e dhimbjes në Muzeun Kombëtar

Ekspozita Holli i Muzeut Historik Kombtar i sht kushtuar trsisht Nn Terezs. Ekspozita e titulluar “Shenjtorja e dhimbjes” propozon nj rrugtim fotografik, filmik dhe prmes objekte personale n jetn dhe veprn e bamirses me origjin shqiptare. E konceptuar sipas nj forme t re grafike, pjes e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.243Z

Shenjë dashurie

Ministria e Kulturës shpall vitin 2010, vitin e Nënë Terezës, i cili përkon edhe me 100-vjetorin e ditëlindjes së saj. Ministria e Kulturs shpall vitin 2010, vitin e Nn Terezs, i cili prkon edhe me 100-vjetorin e ditlindjes s saj. Vendimi shti ditur n nj konferenc pr shtyp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.720Z

SHBA, Liri Berisha takon kongresmenët amerikanë

Liri Berisha mbyll vizitën e suksesshme në SHBA, Uashingtoni, mbështetje fondacionit Nënë Tereza Nj vizit e suksesshme e znj. Liri Berisha n SHBA dhe nj mbshtetje e fuqishme e Uashingtonit pr fondacionin “Nn Tereza” ku nismat e tij do t shrbejn pr nj mundsi bashkp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama