Rezultate te kerkimit per termin: +Terezs

Total: 54
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.408Z

Ja memoriali i Nënë Terezës

Prezantohet projekti I diskutuar pr muaj t tr, projektideja pr ngritjen e memorialit t bamirses shqiptare sht prezantuar dje n 100-vjetorin e lindjes. Do t ngrihet te “Kolonat”, do t jet nj ndrtes trekatshe me gjasht hapsira kushtuar prezantimit e promovimit t jets dhe veprs s Nn Terezs

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Një grup indian, në Tiranë, për Nënë Terezën

“Rruga e jets” do t jet koncerti q do t prmbyll m 18.30 n Teatrin e Opers aktivitetet q do t organizohen m 26 gusht pr t kremtuar 100-vjetorin e lindjes s Nn Terezs. Programi prmban muzik shqiptare, muzik religjioze nga kompozitor t njohur botror dhe nj grup indian q do t sjellin muzikn

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Shenjtorja e dhimbjes në Muzeun Kombëtar

Ekspozita Holli i Muzeut Historik Kombtar i sht kushtuar trsisht Nn Terezs. Ekspozita e titulluar “Shenjtorja e dhimbjes” propozon nj rrugtim fotografik, filmik dhe prmes objekte personale n jetn dhe veprn e bamirses me origjin shqiptare. E konceptuar sipas nj forme t re grafike, pjes e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.243Z

Shenjë dashurie

Ministria e Kulturës shpall vitin 2010, vitin e Nënë Terezës, i cili përkon edhe me 100-vjetorin e ditëlindjes së saj. Ministria e Kulturs shpall vitin 2010, vitin e Nn Terezs, i cili prkon edhe me 100-vjetorin e ditlindjes s saj. Vendimi shti ditur n nj konferenc pr shtyp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.720Z

SHBA, Liri Berisha takon kongresmenët amerikanë

Liri Berisha mbyll vizitën e suksesshme në SHBA, Uashingtoni, mbështetje fondacionit Nënë Tereza Nj vizit e suksesshme e znj. Liri Berisha n SHBA dhe nj mbshtetje e fuqishme e Uashingtonit pr fondacionin “Nn Tereza” ku nismat e tij do t shrbejn pr nj mundsi bashkp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.443Z

Viti i Nns Terez

N mbshtetje t vendimit t Presidentit t Republiks s Kosovs, Dr. Fatmir Sejdiu, me t cilin viti 2010 shpallet Vit i Nn Terezs, Ministria e Kulturs, Rinis dhe Sportit, prmes Kshillit Organizativ pr shnimin e 100 vjetorit t lindjes s Nn Terezs Gonxhe Bojaxhiut, ka hartuar nj program t ngjeshur t ngjarj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:15.927Z

Shqipëri-Indi, aktivitet i përbashkët për Nënë Terezën

Shqipria dhe India po shohin mundsin e nj evenimenti t prbashkt n kuadr t festimeve pr nder t 100-vjetorit t lindjes s Nn Terezs. Kryeministri Berisha priti dje antarin e Dhoms s Lart t Parlamentit Indian, dr. Radhakant Nayak. Pasi vlersoi marrdhniet e mira mes dy vendeve, Kryemi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama