Rezultate te kerkimit per termin: +Test

Total: 5855
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:27.176Z

Holtkemper: Zgjedhjet, test që të siguroni institucione të pavarura

TIRANE- Ambasadorja e Gjermanisë në vendin tonë Carola Müller Holtkemper ka deklaruar sot se zgjedhjet e 23 qershorit do jenë një test për politikën shqiptare, për të siguruar institucione të pavarura. “Shqipëria ka bërë përpjekje për integrimin. Erdhët nga komunizmi por progr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.331Z

BE: Zgjedhjet, test per Shqiperine

Kreu i Komisionit Evropian per Shqiperine, Lohan i ka konsideruar zgjedhjet e ketij viti si nje gur te rendesishem per politiken e vendit. Ai ka theksuar se keto zgjedhje do te sherbejne si test paraprak per integrimin e vendit ne BE, nderkohe qe Shqiperia tashme e ka bere te qarte ambicien e saj pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:14.480Z

Sivjet, test ndërkombëtar anglishteje në provimet e lirimit

Nga sot, nis pilotimi në 175 shkolla të vendit. Provimi do të jetë me shkrim Për herë të parë në vendin tonë, nxënësit e klasës së nëntë do të zhvillojnë test ndërkombëtar për gjuhën angleze. “Aptis for Teens” quhet testi, i cili është produkt i hartuar dhe i adm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.647Z

Kuzhe Maqedonia nje test moral

Kapllani mungon sepse do te provojme te rinjte por pa ndryshuar lojen tone Josip Kuzhe kthehet te ulet serish ne kateder me i forte se kurre. Kete pershtypje eshte perpjekur te transmetoje te pakten dje duke lene te nenkuptohet se nuk vuan asnje pasoje nga hemorragjia cerebrale ne tru e cila e godit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.329Z

Lohan: Zgjedhjet test për Shqipërinë drejt BE-së

Shefi i Komisionit Evropian në Tiranë, Helmut Lohan deklaroi se zgjedhjet parlamentare që pritet të zhvillohen me 28-të qershor, duhet të tregojnë maturitet politik. Gjatë një takimi me investitorë të huaj, Lohan theksoi se zgjedhjet ka rëndësi të veçantë për klimën e biznes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.106Z

Basha Shullazi test per drejtesine

brbrPer opoziten ceshtja Shullazi eshte rezultati i pare qe duhet te jape reforma ne drejtesi Pas takimit me eurodeputetin Knut Fleckenstai kryetari i PD Lulzim Basha ka perseritur akuzat per mbrojtjen politike qe sipas tij ka gezuar Shullazi duke theksuar se arrestimi i tij eshte nje test per vendo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:57.219Z

BE:Zgjedhjet, test për Shqipërinë

Zgjedhjet më 28 qershor do të jetë një test i rëndësishëm për Shqipërinë. Kështu është shprehur precidenca e BE-së në një deklaratë për zgjedhjet. Në deklaratë thuhet se zgjedhjet do të tregojnë pjekurinë demokratike dhe gatishmërinë për të lëvizur përpara drejt integrim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama