Rezultate te kerkimit per termin: +Tetova

Total: 1007
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.309Z

Irak, humb jetën një i ri nga Tetova

Një i ri nga Tetova ka humbur jetën gjatë shpërthimit të një kamioni në Irak në kampin Summerall në afërsi të qytetit Begji (rreth 200 kilometra në veri të Baghdadit). Viktima është shtetasi Mersim Ademi nga Tetova. Lajmin e bëri të ditur Kompania Ecolog, punëtor i së cilës ishte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:21.608Z

Tetova shenjester e partive shqiptare

Tetova shenjester e partive shqiptare E diel 17 Mars 2013 1635 p styletext-align justify p Tetova shenjester e partive shqiptare Ne zgjedhjet lokale te 24 marsit ne Maqedoni do te garojne tri parti shqiptare me programet dhe platformat e tyre politike Bashkimi Demokratik per Integrim Partia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:17.288Z

Tetova mirëpriti Inva Mulën

Sopranoja e mirënjohur shqiptare, Inva Mula, mbrëmjen e së hënës (30 nëntor) interpretoi para publikut në Maqedoni, në sallën e Qendrës Nacionale për Kulturë në Tetovë. Në sallën e mbushur plot me publik, Mula përmbylli aktivitetet e manifestimit "Tetova feston Nëntorin", që mbah

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.280Z

Tetova përgatitet për panairin e librit

Prej 16 nëntorit e deri më 20 nëntor 2011, Shoqata e Botuesve Shqiptarë në Maqedoni organizon Panairin e librit shqip - Tetova 2011. Panairi mbahet në Qendrën Tregtare ILIRIA, në qendër të Tetovës. Panairi i librit shqip në Tetovë tashmë ka një karakter tradicional kulturor, përderis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.060Z

Tetova nesër dhe pasnesër në ditë zie

Në kujtim të personave që humbën jetën si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut dje në Tetovë, kryetari i Komunës, Hisen Xhemaili ka njoftuar se nesër dhe pasnesër Tetova do të jetë në ditë zie. Ai ka thënë për Zhurnal se tashmë të gjitha institucionet janë angazhuar për norm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.514Z

Gjendet e humbura nga Tetova

Durrës Antitrafiku i Durrësit i kthen familjes vajzën e humbur. Një 16- vjeçare nga Tetova e Maqedonisë është gjetur në zonën e plazhit të Durrësit. Adoleshentja ishte shpallur në kërkim si e larguar nga shtëpia. Më datën 25 shkurt vajza ishte shpallur në kërkim nga Drejtoria e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.306Z

Irak, humb jeten shqiptari nga Tetova

Nje shqiptar nga Tetova ka humbur jeten ne Irak si pasoje e shperthimit te nje kamioni ne afersi te qytetit Begji, rreth 200 kilometra ne veri te Bagdadit. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave nga shperthimi ka gjetur vdekjen Mersim Ademi. Sipas burimeve, ngjarja tr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama