Rezultate te kerkimit per termin: +Tetova

Total: 1007
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:42.280Z

Tetova përgatitet për panairin e librit

Prej 16 nëntorit e deri më 20 nëntor 2011, Shoqata e Botuesve Shqiptarë në Maqedoni organizon Panairin e librit shqip - Tetova 2011. Panairi mbahet në Qendrën Tregtare ILIRIA, në qendër të Tetovës. Panairi i librit shqip në Tetovë tashmë ka një karakter tradicional kulturor, përderis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.060Z

Tetova nesër dhe pasnesër në ditë zie

Në kujtim të personave që humbën jetën si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut dje në Tetovë, kryetari i Komunës, Hisen Xhemaili ka njoftuar se nesër dhe pasnesër Tetova do të jetë në ditë zie. Ai ka thënë për Zhurnal se tashmë të gjitha institucionet janë angazhuar për norm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:58.514Z

Gjendet e humbura nga Tetova

Durrës Antitrafiku i Durrësit i kthen familjes vajzën e humbur. Një 16- vjeçare nga Tetova e Maqedonisë është gjetur në zonën e plazhit të Durrësit. Adoleshentja ishte shpallur në kërkim si e larguar nga shtëpia. Më datën 25 shkurt vajza ishte shpallur në kërkim nga Drejtoria e P

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.306Z

Irak, humb jeten shqiptari nga Tetova

Nje shqiptar nga Tetova ka humbur jeten ne Irak si pasoje e shperthimit te nje kamioni ne afersi te qytetit Begji, rreth 200 kilometra ne veri te Bagdadit. Lajmin e bejne te ditur mediat ballkanase, sipas te cilave nga shperthimi ka gjetur vdekjen Mersim Ademi. Sipas burimeve, ngjarja tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.402Z

Tetova 2011, hapet panairi i librit

TETOVË- Hapet sot në Tetovë hapet Panairi i Librit “Tetova 2011″, ku do të marrin pjesë dhjetëra shtëpi botuese nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia dhe trevat tjera. Panairi i librit organizohet për të dhjetën herë në Tetovë dhe tanimë ka marrë karakterin e një manifestimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:32.648Z

Tetova lidhet me Elbasanin

"Tetova ka kontribute të mëdha në çështje të caktuara. Këtu organizohen një sërë aktivitetesh nga sfera të ndryshme, si: ekonomike, kulturore, sportive etj, prandaj bashkëpunimi më intensiv në të ardhmen do të përmirësonte nivelin e organizimeve të këtilla", deklaroi Sejdini, i c

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.319Z

Irak, humb jetën i riu nga Tetova

Bagdat - Një i ri nga Tetova që punonte në Bagdat ka humbur jetën pas shpërthimit të një kamioni në kampin Summerall në afërsi të qytetit Begji. Ai është Mersim Ademi, 24 vjeç. Lajmin e ka konfirmuar Kompania Ecolog ku I riu punonte. Në njoftimin për shtyp thuhet se “Me keqardhje t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama