Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.451Z

Thaci nderron unazat

Nga Express me 30 nentor 2010 ne ora 1327 Kengetarja Adelina Thaci i ka dhene fund jetes prej beqareje duke u fejuar me publicistin Bardhyl Metajn. Realisht kengetarja e kishte bere publik kete vendim diku para nje jave por vikendin e kaluar ata i kane nderruar unazat. Ndryshe Adelina Thaci e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.061Z

Thaci merr detyren

Me nje ceremoni zyrtare, ku ishte rreshtuar Garda e Nderit e Trupave Mbrojtese te Kosoves, Hashim Thaci pranoi dje detyren e kryeministrit te Kosoves nga paraardhesi i tij, Agim Ceku. Me te marre detyren, Thaci tha se ka vullnet dhe vizon te qarte per nje te ardhme me te mire per Kosoven. Ai premtoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:58.365Z

Thaci qeteson qytetaret

Kryeministri kosovar Hashim Thaci u beri thirrje qytetareve qe mos ta shohin me sy armiqesor misionin e EULEX-it pasi, sipas tij, ky eshte nje mision teresisht europian.Kosova tha Thaci ka perspektive europiane dhe nuk ndodhet ne asnje rrezik.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.535Z

Thaci terheq premtimet financiare

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci vijoi sot me fushaten elektorale ne Llapin, ku ndryshe nga heret e tjera nuk ka saktesuar shumen e parave qe qeveria e tij do te investoje ne kete komune. Gjate fushates Thaci u tha banoreve vetem se qeveria e tij do te mbeshtese projektet e pushteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.595Z

Thaci: Shpallim mevetesine

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, konfirmoi dje para Keshillit te Sigurimit te Organizates se Kombeve te Bashkuara, ne Nju-Jork, se se shpejti do te shpallet vendimi per pavaresine. Ne nje sesion me dyer te mbyllura, qe u mbajt parmbreme (ora lokale) ne Nju-Jork, Thaci konfirmoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.050Z

Thaci ftese vezhguesve nderkombetare

Kryeministri ne ikje i Kosoves Hashim Thaci ka ftuar sot vezhguesit nderkombetare por edhe ata vendas qe te monitorojne procesin zgjedhor te 12 dhjetorit. Qeveria eshte ne kontakt te vazhdueshem me faktorin nderkombetar dhe me partite politike ne Kosove ne menyre qe vendi te mbaje zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.349Z

Thaci: Shqiptaret te diskriminuar

Mesazhe jo te mira nga Maqedonia ka sjelle ne Prishtine, kryetari i Partise Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci. Gjate nje vizite me kryetarin e AAK-se Ramush Haradinaj, Thaci ka deklaruar se, marreveshjes se Ohrit i ka skaduar afati dhe se shqiptaret ne Maqedoni, gjenden ne nje situate delikate.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama