Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.786Z

Presidenti Thaci viziton Tiranen

brbrPresidenti i Kosoves Hashim Thaci eshte optimist se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi me te cilen Brukseli kushtezon liberalizimin e vizave per qytetaret e Kosoves do te permbyllet me sukses Nga Tirana ku ndodhet per nje vizite zyrtare dyditore e para ne postin e presidentit Thaci theksoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.449Z

Thaci viziton Mbreterine e Katarit

PRISHTINE-Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci eshte nisur drejt Mbreterise se Katarit me ftese te mbretit te ketij vendi Sheik Abdullah bin Khalifa Al Thani. Zyra e Kryeministrit Thaci njofton se kjo vizite eshte ne kuader te fushates lobuese per njohjen e pavaresise se Kosoves. Sipas ketij njoftimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.520Z

Thaci viziton Mbreterine e Katarit

PRISHTINE-Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci eshte nisur drejt Mbreterise se Katarit me ftese te mbretit te ketij vendi Sheik Abdullah bin Khalifa Al Thani. Zyra e Kryeministrit Thaci njofton se kjo vizite eshte ne kuader te fushates lobuese per njohjen e pavaresise se Kosoves. Sipas ketij njoftimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.276Z

Thaci: Përparësi axhendës evropiane

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci ka deklaruar se axhenda evropiane është prioritet i qeverisë së tij. “Ne jemi të përkushtuar që axhendën evropiane ta bëjmë pjesë të pandashme të punës së përditshme të qeverisë. Kohët e fundit janë përmbushur shumë kriter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.275Z

Thaci premton universitet dhe autostrade

Nga Express me 27 nentor 2010 ne ora 0820 Kryeministri ne doreheqje Hashim Thaci ka qendruar gjate tere dites se premte ne qytetin e Gjakoves dhe ka bere publik lajmin se Qeveria ka vendosur te themeloje universitetin e trete publik ne Kosove. 147Sot kam prezantuar vendimin per hapjen e Univers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:47.736Z

Thaci: Koalicioni qeverises, i qendrueshem

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci ka deklaruar se koalicioni qeveritar me LDK-ne eshte i qendrueshem dhe vazhdon te funksionoje. "Qeveria e Kosoves eshte e qendrueshme, funksionale dhe do te vazhdoje te kryeje pergjegjesite e saj te ndertimit te shtetit”, ka pohuar Thaci. Du

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.389Z

Thaci homazhene varrin e AdemJasharit

PRISHTINEuml- Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci zhvilloi homazhe prane varrit te Komandantit Legjendar Adem Jashari ne Prekaz. I shoqeruar edhe nga Presidenti ne detyre i Republikes se Kosoves Jakup Krasniqi zevendeskryeministri Hajredin Kuci si dhe kryetari i Komunes se Skenderajt Sami Lushtaku k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama