Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.535Z

Thaci terheq premtimet financiare

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci vijoi sot me fushaten elektorale ne Llapin, ku ndryshe nga heret e tjera nuk ka saktesuar shumen e parave qe qeveria e tij do te investoje ne kete komune. Gjate fushates Thaci u tha banoreve vetem se qeveria e tij do te mbeshtese projektet e pushteti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:19.595Z

Thaci: Shpallim mevetesine

Kryeministri i Kosoves, Hashim Thaci, konfirmoi dje para Keshillit te Sigurimit te Organizates se Kombeve te Bashkuara, ne Nju-Jork, se se shpejti do te shpallet vendimi per pavaresine. Ne nje sesion me dyer te mbyllura, qe u mbajt parmbreme (ora lokale) ne Nju-Jork, Thaci konfirmoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.050Z

Thaci ftese vezhguesve nderkombetare

Kryeministri ne ikje i Kosoves Hashim Thaci ka ftuar sot vezhguesit nderkombetare por edhe ata vendas qe te monitorojne procesin zgjedhor te 12 dhjetorit. Qeveria eshte ne kontakt te vazhdueshem me faktorin nderkombetar dhe me partite politike ne Kosove ne menyre qe vendi te mbaje zgje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:14.349Z

Thaci: Shqiptaret te diskriminuar

Mesazhe jo te mira nga Maqedonia ka sjelle ne Prishtine, kryetari i Partise Demokratike Shqiptare, Menduh Thaci. Gjate nje vizite me kryetarin e AAK-se Ramush Haradinaj, Thaci ka deklaruar se, marreveshjes se Ohrit i ka skaduar afati dhe se shqiptaret ne Maqedoni, gjenden ne nje situate delikate.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.777Z

Thaci vleresondoreheqjen e Sejdiut

PRISHTINE- Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci e ka vleresuar vendimin institucional dhe shteteror per doreheqje nga posti i Presidentit te Republikes se Kosoves nga ana e z. Fatmir Sejdiu. Kushtetuta e Republikes se Kosoves eshte burimi i demokracise se vendit tone dhe respektimi i saj eshte obligi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.935Z

Thaci Bisedimet interes shteteror

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se bisedimet me Serbine qe parashikohen nga rezoluta e re e miratuar ne OKB kane interes shteteror. Duke folur ne Kuvendin e Kosoves Thaci ka perjashtuar cdo mundesi per bojkotin e ketyre bisedimeve. Synimi yne eshte bashkepunimi ndersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.786Z

Thaci vizite ne Tirane

brbrPas presidences kreu i shtetit te Kosoves Hashim Thaci eshte pritur ne nje takim te vecante nga kryeministri Edi Rama Ne takim eshte biseduar mbi marredheniet mes dy vendeve Gjate bisedes theksi eshte vene edhe tek nevoja e thellimit te bashkepunimit dypalesh per te cilin jane zhvilluar mbledhj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama