Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.935Z

Thaci Bisedimet interes shteteror

Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci ka deklaruar se bisedimet me Serbine qe parashikohen nga rezoluta e re e miratuar ne OKB kane interes shteteror. Duke folur ne Kuvendin e Kosoves Thaci ka perjashtuar cdo mundesi per bojkotin e ketyre bisedimeve. Synimi yne eshte bashkepunimi ndersh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.786Z

Thaci vizite ne Tirane

brbrPas presidences kreu i shtetit te Kosoves Hashim Thaci eshte pritur ne nje takim te vecante nga kryeministri Edi Rama Ne takim eshte biseduar mbi marredheniet mes dy vendeve Gjate bisedes theksi eshte vene edhe tek nevoja e thellimit te bashkepunimit dypalesh per te cilin jane zhvilluar mbledhj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:15.786Z

Presidenti Thaci viziton Tiranen

brbrPresidenti i Kosoves Hashim Thaci eshte optimist se ceshtja e demarkacionit me Malin e Zi me te cilen Brukseli kushtezon liberalizimin e vizave per qytetaret e Kosoves do te permbyllet me sukses Nga Tirana ku ndodhet per nje vizite zyrtare dyditore e para ne postin e presidentit Thaci theksoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.449Z

Thaci viziton Mbreterine e Katarit

PRISHTINE-Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci eshte nisur drejt Mbreterise se Katarit me ftese te mbretit te ketij vendi Sheik Abdullah bin Khalifa Al Thani. Zyra e Kryeministrit Thaci njofton se kjo vizite eshte ne kuader te fushates lobuese per njohjen e pavaresise se Kosoves. Sipas ketij njoftimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.520Z

Thaci viziton Mbreterine e Katarit

PRISHTINE-Kryeministri i Kosoves Hashim Thaci eshte nisur drejt Mbreterise se Katarit me ftese te mbretit te ketij vendi Sheik Abdullah bin Khalifa Al Thani. Zyra e Kryeministrit Thaci njofton se kjo vizite eshte ne kuader te fushates lobuese per njohjen e pavaresise se Kosoves. Sipas ketij njoftimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.276Z

Thaci: Përparësi axhendës evropiane

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci ka deklaruar se axhenda evropiane është prioritet i qeverisë së tij. “Ne jemi të përkushtuar që axhendën evropiane ta bëjmë pjesë të pandashme të punës së përditshme të qeverisë. Kohët e fundit janë përmbushur shumë kriter

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.275Z

Thaci premton universitet dhe autostrade

Nga Express me 27 nentor 2010 ne ora 0820 Kryeministri ne doreheqje Hashim Thaci ka qendruar gjate tere dites se premte ne qytetin e Gjakoves dhe ka bere publik lajmin se Qeveria ka vendosur te themeloje universitetin e trete publik ne Kosove. 147Sot kam prezantuar vendimin per hapjen e Univers

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama