Rezultate te kerkimit per termin: +Thaci

Total: 6514
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.089Z

Thaci anashkalon Kuvendin per bisedime me Serbine

Procesi i bisedimeve me Serbine duhet te jete konsensual dhe ti nenshtrohet verifikimit nga Kuvendi i Kosoves - kane vleresuar zyrtare te Klubit per Politike te Jashtme. Sipas KPJ-se eshte i gabueshem emerimi i udheheqesit per bisedime nga ana e Kryeministrit Thaci pa e perfillur opoziten dhe Kuve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:39.089Z

Vjene Thaci takon kancelarin austriak

Kryeministri Hashim Thaci ndodhet për një vizitë zyrtare në Austri, ku është pritur nga kancelari austriak, Verner Faiman. Në takim dy kryeministrat kanë vlerësuar marrëdh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:43.904Z

Pas rrezimit te qeverise Thaci

Doris Pack tha se Kosova ka nevoje per nje qeveri te qendrueshme nje qeveri qe do te kete legjitimitet te plote e cila mund te hyje ne bisedime me Serbine. Zhvillimet ne parlament i keni bere me nje diskutim normal me nje votim normal dhe keni vendosur te shkoni ne zgjedhje me 12 dhjetor. Une do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.838Z

Thaci Serbia te mos nderhyje ne punet e brendshme te Kosoves perballje me te kaluaren

Transmetuar me 06022015 - 1830 Hashim Thaci New York 6 shkurt 2015 NOAal- Zevendeskryeministri i pare dhe Ministri i Jashtem i Kosoves Hashim Thaci ne seancen e radhes te Keshillit te Sigurimit te Organizates se Kombeve te Bashkuara t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.486Z

Sejdiu e Thaci nuk pranohen nga Kisha Ortodokse

Presidenti dhe kryeministri i Kosoves Fatmir Sejdiu dhe Hashim Thaci kane marre pergjigje negative nga Kisha Ortodokse Serbe per te marre pjese ne ceremonine e Patriarkut Irinej qe do te zhvillohet ne 3 tetor ne Patrikanen e Pejes. Kerkesa eshte refuzuar pasi prania e Sejdiut dhe Thaci

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:19.958Z

Limaj Thaci nje hipokrit

Ish-ministri i Transportit, Fatmir Limaj, e quan jo kushtetuese kërkesën të cilën qeveria e Kosovës ia bëri Gjykatës Kushtetuese për të zgjidhur cështjen e imunitetit të deputetëve.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.637Z

Kryeministri Thaci i shpreh Kryeministrit Berisha solidaritetin per situaten e krijuar nga permbytjet dhe i ofron ndihmen e Kosoves

Kryeministri i Kosoves z. Hashim Thaci i ka telefonuar mbreme Kryeministrit Berisha per ti shprehur solidaritetin dhe mbeshtetjen per situaten e krijuar ne zonat e permbytura ne rrethin e Shkodres. Kryeministri Thaci i shprehu Kryeministrit Berisha gatishmerine e qeverise se Kosoves per ti ardhur

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama